Hot Widget

Type Here to Get Search Results !

Samsung Bespoke Life serisi günlük yaşamı kolaylaştırırken sürdürülebilir bir gelecek inşa ediyor

Samsung, “Bespoke Life” etkinliğinde duyurduğu vizyonuyla sürdürülebilirlik, bağlantı ve tasarım yoluyla kullanıcıların yaşamını dönüştürme taahhüdünün altını çizdi. 

Bespoke deneyimi; günlük yaşamı kolaylaştırmak için yeni ve yaratıcı yollar sunarken daha sürdürülebilir ve şık bir yaşam tarzına hizmet eden teknolojiler ortaya koyuyor. 
 
Samsung Electronics, Bespoke Life 2023 etkinliğinde, ev aletlerinde yeni bir dönemin başladığını duyurdu. Son 3 yıldır Bespoke serisinin en yeni ürünlerine ev sahipliği yapan etkinlik, Samsung'un resmi web sitesi, haber odası ve YouTube kanalında canlı yayımlandı. 


 
Etkinlikte, Samsung’un "Bespoke Life" vizyonunun sürdürülebilirlik, bağlantı ve tasarım yoluyla kullanıcıların yaşamını nasıl dönüştürdüğü anlatıldı. 
 
Samsung Electronics CEO’su Jong-Hee (JH) Han etkinlikle ilgili olarak “Bespoke Life, her gün güvenle kullandığımız ev aletlerini yeniden hayal ederek evimizi ve geleceğimizi daha sürdürülebilir hale getirme taahhüdümüzü yansıtıyor. 
 
En yeni ürün ve çözümlerimiz, ‘Bespoke’ deneyimiyle yeni ve yaratıcı yollar sunarak herkesin daha sürdürülebilir, bağlantılı ve şık bir yaşam tarzının keyfini çıkarmasını sağlıyor” dedi. 
 
Sürdürülebilir teknolojiler 
Samsung'un Bespoke Life konsepti, daha sürdürülebilir bir gelecek yaratmak konusunda ev aletlerinin önem taşıdığı inancıyla kuruldu. 
 
Bu doğrultuda, Bespoke etkinliğinde, Samsung'un ürünlerindeki tüm yaşam döngüsü boyunca meydana gelen karbon emisyonlarını daha da azaltma yönündeki çabasına dikkat çekildi. Aynı zamanda, çamaşır yıkarken mikroplastik emisyonlarını en aza indiren yeni Less Microfiber™ Filtre'nin tanıtımı da yapıldı. 
 
Samsung; kaynaktan üretime, dağıtıma, kullanıma ve geri dönüşüme kadar, ürün yaşam döngüsünün her aşamasını yeniden tasarlıyor; enerji tüketiminin ve karbondioksit (CO2) emisyonlarının azaltılmasına yardımcı oluyor. 
 
Kapalı devre geri dönüşüm merkezi operasyonları, Bespoke buzdolaplarının saklama bölmelerinde atık yağdan elde edilmiş biyoplastik malzemelerin kullanılması ve geri dönüştürülmüş balık ağlarının kullanımının artırılması, şirketin daha fazla kaynağı geri dönüştürme çabaları arasında yer alıyor. 
 
Üretilen ürünler Samsung'un eko-ambalajında kullanıcılara gönderiliyor. Bu yılın başlarında devreye alınan eko-ambalajlarda, plastik bantların ve bobinlerin yerine kağıt malzemeler kullanılıyor. 
 
Ürünlerin kullanım aşamasında daha sürdürülebilir bir yaşamı teşvik etmeyi hedefleyen Samsung, enerji tasarrufunu kolaylaştıran hizmetleri artırmaya devam ediyor. 
 
Bu kapsamda bu yıl, buzdolapları, çamaşır makineleri ve kurutucular, bulaşık makineleri ve klimaları içeren Bespoke ailesine SmartThings Yapay Zeka Enerji Modu’nun güncellenmiş bir sürümünün eklendiği beş yeni ürün ve Samsung'un Ekolojik Isıtma Sistemi eklendi. Bu ürünler yakında 65 ülkede kullanıma sunulacak.[1]  
 
Mikroplastik kirliliğiyle mücadelede yeni iş birlikleri 
 Samsung, karbondioksit emisyonlarını ve enerji kullanımını azaltmayı teşvik etmenin yanında, mikroplastik kirliliğiyle mücadelede de aktif rol almaya devam ediyor. 
 
Mikrofiber atıkları yüzde 54'e[2] kadar azaltan bir çamaşır yıkama programı geliştiren Samsung ve Patagonia, Less Microfiber™ Filtre'yi piyasaya sürmek için yeniden iş birliği yaptı. Less Microfiber™ Filtre, çamaşır yıkama esnasında meydana gelen mikroplastiklerin yüzde 98'ini[3] yakalayabiliyor. 
 
Geliştirilen filtre, haftada dört kez iki kilogram çamaşır yıkamada kullanıldığında, yılda kişi başına 132 grama kadar, yaklaşık sekiz adet 500 ml'lik plastik şişeye eşdeğer bir miktarda, mikroplastik atığı azaltmaya yardımcı olabiliyor. Şu an Kore ve Birleşik Krallık'ta kullanılan Less Microfiber™ Filtre,Türkiye’de yıl sonuna doğru satışa sunulması bekleniyor.  
 
Bağlantılı yaşam,hiper-bağlantılı evlerin yolunu açıyor 
Bespoke ürünlerin özellikleriyle günlük rutini optimize etmek mümkün. Samsung, bağlantılı ürün yelpazesini zenginleştirerek ve yapay zeka teknolojilerini daha fazla ürün kategorisinde sunarak hiper-bağlantılı evler için yeni bir çağ başlatıyor. 
 
Samsung'un SmartThings’teki en yeni gelişmeleri ve yapay zeka teknolojilerini bir arada sunan Bespoke ürünleri kullanıcı alışkanlıklarını öğreniyor, akıllı ev yapılandırmaları ve yaşam tarzlarıyla kişiselleştirilen otomasyon yeteneğiyle sorunsuz bir otomatik ev deneyimi sunuyor. 
 
Samsung, tüketicilerin bu deneyimlerden daha etkin faydalanabilmesi için, yeni Bespoke ürünlerinin tamamına Wi-Fi desteği entegre edeceğini ve bağlantılı kullanımı gelecek yıllarda tüm Samsung serilerinde standart hale getireceğini duyurdu. 
 
Samsung ayrıca Bespoke Jet™ AI ürününü piyasaya sundu. Şirketin en güçlü[4] kablosuz dik süpürgesi Bespoke Jet™ AI, Yapay Zeka konusunda bağımsız bir güvenlik bilimi kuruluşu olan UL (Underwriters Laboratories) Solutions tarafından doğrulanan dünyanın ilk dik süpürgesi olma özelliği taşıyor. 
 
Tek bir şarjla 100 dakikaya kadar[5] çalışma süresine ve 280W'a kadar[6] emiş gücüne sahip Bespoke Jet™ AI, evin tamamını kapsamlı bir şekilde temizlemek için gereken performansı sunuyor. AI Temizleme Modu[7], fırça yükünü ve hava vakum basıncını akıllıca takip ediyor. 
 
Zemin tipleri de dahil olmak üzere farklı temizlik ortamlarını[8] ayırt ederek temizlik performansını, kullanım süresini ve manevra kabiliyetini en üst düzeye çıkarıyor; emiş gücü ve fırça hızı[9] gibi ayarları otomatik olarak optimize ediyor. Süpürge ayrıca, güçlü bir dairesel döngü üreten yeni bir All-in-One Clean Station™ özelliği de sunuyor. Böylece toz haznesi, hızla ve etkili[10] bir şekilde boşaltılıyor. 
 
Kişiselleştirilmiş tasarımlarla daha şık yaşam alanları sunuyor 
 
Dünya genelinde, Bespoke serisinin piyasaya sürülmesinden bu yana 3 milyon Bespoke buzdolabı satıldı. Bu başarı, kullanıcıların eski standartlara göre daha fazla seçenek ve işlevsellik sunan cihazlara olan ilgisinin bir göstergesi niteliğinde. Bugünkü Bespoke tasarımları, cihazların kullanıcılara neler sunması gerektiği konusunda yeni anlayışı temsil ediyor. 
 
Bu tasarım, her yeni ürün kategorisine sunuldukça, daha dinamik ve ayırt edici bir yaklaşım kazanıyor. Bu yıl itibarıyla 52 ülkede tüketicilerle buluşan Bespoke serisi, toplam 15 ürün kategorisinde sunuluyor. Serinin genişlemesi, daha fazla yaşam tarzına ve ihtiyaca hitap etme fırsatı sunuyor. 
 
Genişleyen seride Samsung, Bespoke buzdolabı serisini Bespoke Family Hub™+ özellikli 4-Kapılı Flex™ ve modüler ve üstten dondurucuları yeni modelleri tanıttı. 
 
Önceki modeldeki ekranın neredeyse iki katı büyüklüğünde çerçevesiz 32 inçlik bir dokunmatik ekrana sahip Family Hub™+ özellikli Bespoke 4-Kapılı Flex™ eğlenceli çoklu görev fonksiyonlarıyla şimdi daha da kullanışlı. 
 
Samsung'un en gelişmiş gıda depolama teknolojilerini şık ve minimalist ön panellere sahip Yeni modüler ve üstten dondurucuları modeller farklı renklerde ve kaplama seçenekleriyle sunuluyor. 
 
Şu anda Türkiye’de satışı mevcut olan Bespoke AI™ Çamaşır Makinesini ve Kurutucu ürünlerini bu yıl ABD ve Güneydoğu Asya'da piyasaya süren Samsung, kullanıcıların evini daha fazla kişiselleştirme seçenekleriyle güçlendirmeye devam ediyor. 
 
Geçtiğimiz yıl ABD’deki tüketicilerine sunulan Samsung MyBespoke kişiselleştirme hizmeti, kullanıcıların fotoğraf veya sanat eserleriyle benzersiz buzdolabı panelleri oluşturmasını sağlayarak yaşam tarzlarını gerçekten yansıtan mutfakların yaratılmasını kolaylaştırdı. 
 
Samsung, Bespoke'nin cesur tasarım anlayışını daha da zenginleştirmek için, İtalyan tasarım stüdyosu TOILETPAPER ile iş birliği yaptı. 
 
Bu çerçevede tasarlanan ve Fuorisalone 2023 etkinliğinde ilk kez tanıtılan sınırlı sayıdaki Bespoke panelleri Samsung.com'da satışa sunuldu. Bu ürünler ayrıca İngiltere, ABD ve Kore'deki Samsung mağazalarında da yerini aldı. 
 
[1] Yapay Zeka Enerji Modu şu anda ABD dahil 40 ülkede kullanımda ve bu teknolojinin Haziran ayında aşağıdaki ülkelere genişletilmesi planlanıyor: Yunanistan, Güney Afrika, Dominik Cumhuriyeti, Lüksemburg, Bulgaristan, Slovakya, Arjantin, İrlanda, Estonya, Kosta Rika, Hırvatistan , Porto Riko, Finlandiya. Eylül ayında ise aşağıdaki ülkelerin de kapsanması planlanıyor: Fas, Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Umman, Ürdün, Irak, İsrail, Mısır, Kuveyt, Türkiye ve Tunus. 
 
[2] Samsung’un Geleneksel modeli WW4000T'de Sentetik yıkmama programı ve WW9400B'de Daha Az Mikrofiber programı karşılaştırılarak 2 kg %100 polyester kapüşonlu çamaşırla test edilmiştir. Sonuçlar giysiye ve ortama göre farklılık gösterebilir. Ocean Wise Plastics Lab tarafından test edilmiştir. 
 
[3] Ocean Wise Plastics Lab'da, WW90T734DWH modelinde (Sentetik program kullanılarak, yaklaşık 2 kg sentetik tekstil çamaşırla) Less Microfiber™ Filter takılıyken ve takılı değilken salınan mikrofiber miktarını karşılaştırarak test edilmiştir. Miktar, tahliye suyunun 50um'luk bir filtreden süzülmesiyle hesaplanmıştır. Sonuçlar giysiye ve ortama göre değişiklik gösterebilir. 
 
[4] IEC62885-4:2020 standardına uygun olarak Kore Test Laboratuvarı tarafından Jet modunda el tipi elektrikli süpürge (fırçasız) kullanılarak yapılan testlere dayanmaktadır. Sonuçlar, piyasada bulunan 200W’lık emiş gücüne sahip kablosuz elektrikli süpürgelerin belirtilen emiş gücüyle karşılaştırılmıştır (bağımsız bir pazar araştırma enstitüsü tarafından sunulan Ocak ve Aralık 2022 arasındaki satış verilerine dayanmaktadır). 
 
[5] Belirtilen çalışma süresi, motorsuz alet takılıyken minimum güç seviyesinde büyük kapasiteli bir pilin kullanılmasına dayanmaktadır. Sonuçlar gerçek kullanımda değişebilir.
 
[6] IEC62885-4: 2020 standardına uygun olarak Kore Test Laboratuvarı tarafından yapılan testlere dayanmaktadır. Motorsuz alette, çöp kutusu boşken, Jet Modunda ve tamamen şarj edilmiş büyük kapasiteli bir pil kullanılarak ölçülmüştür. Sonuçlar, piyasada bulunan 200 W’lık emiş gücüne sahip kablosuz elektrikli süpürgelerin belirtilen emiş gücüyle karşılaştırılmıştır (bağımsız bir pazar araştırma enstitüsü tarafından sunulan Ocak ve Aralık 2022 arasındaki satış verilerine dayanmaktadır). Sonuçlar gerçek kullanımda değişebilir. 
 
[7] Yapay Zeka Temizleme (AI Cleaning Mode) moduyla ilgili işlevler/performans deeğerleri, SmartThings aracılığıyla sürekli olarak güncellenecektir ve yükseltilecektir. 
 
[8] Farklı temizlik ortamlarını belirleme yeteneği, çevresel koşullardan etkilenebilir. 
[9] Fırça hızı (rpm) yalnızca Aktif Çift Fırça kullanılırken ayarlanabilir. 
[10] Çeşitli toz türlerinin kullanıldığı şirket içi testlere dayanmaktadır. Sonuçlar gerçek kullanım koşullarına göre değişiklik gösterebilir.
Tags

Top Post Ad

Below Post Ad