Type Here to Get Search Results !

Yeni Razer Blade 14 Taşınabilir En İyi Oyun Makinesi

Yeni AMD Ryzen™ 9 7940HS işlemci ve Ryzen AI, güçlü NVIDIA® GeForce® RTX™ 40-Serisi grafik kartı ve genişletilebilir DDR5 belleğe sahip Razer Blade 14, küçük boyutta büyük performans sunuyor. 

 

Oyuncular için önde gelen küresel yaşam tarzı markası Razer™, hiper-taşınabilir 14 inç oyuncu dizüstü bilgisayarının hem klasik mat siyah hem de çarpıcı cıva beyazı renk gruplarıyla en son evrimi olan Razer Blade 14'ü duyurdu.
 


Tamamen yeni AMD Ryzen 9 7940HS işlemciye, en yeni NVIDIA GeForce RTX 40 Serisi dizüstü grafik kartına ve daha hızlı DDR5-5600MHz SO-DIMM belleğe sahip olan Blade 14, zorlu oyun ve yaratıcı iş yüklerinin üstesinden kolayca gelebilir. 
 
Üstelik kullanıcılar bu gücü, büyüleyici renk derinliği ve kontrastı ile sürükleyici 16:10 en boy oranlı QHD+ 240 Hz ekran aracılığıyla deneyimleyecek. Razer Dizüstü Bilgisayar Bölümü Başkanı Travis Furst, "Razer Blade 14, kompakt ve son derece mobil bir pakette en üst düzey performansı arayan oyuncular ve içerik oluşturucuları için mükemmel bir makinedir" diyor. 
 
"Bu duyuruyla birlikte 2023 dizüstü bilgisayar portföyümüz artık her kullanım durumu için mükemmel şekilde uygun Blade'ler sunar seviyeye geldi ve en üst düzeyde taşınabilirlikten, bir masaüstü muadiline kadar her biri inanılmaz performansa ve imzalı Razer Blade stiline sahip."  
 
UFAK BOYUT 
Yeni Blade 14 evde, yolda veya ikisi arasındaki aradaki her yerde en üst düzey performansı sunmak için tasarlanmış Razer Blade premium oyun dizüstü bilgisayarları serisindeki en taşınabilir kasadır. Yalnızca 17,99 mm (0,71 inç) ince profili ve 1,84 kg ağırlığıyla (4,05 lb), Blade 14 sizi harekete sürükler.  
 
SÜREKLİ BAĞLANTI 
 Kapsamlı bir bağlantı noktası dizisi; Thunderbolt™ yuvaları da dahil olmak üzere eksiksiz bir çevre birimi paketini destekleyen iki USB 4 Type-C ve iki USB 3.2 Gen 2 Type-A bağlantı noktasıyla kullanıcıların bağlı kalmasını sağlar. 
 
Kullanıcıları kişisel olarak bağlantıda tutmak için çok sayıda bağlantı noktasına ek olarak, 1080p web kamerası, Windows Hello tarafından etkinleştirilen parolasız oturum açma ve daha fazla güvenlik adına yeni bir mekanik gizlilik kapağı ile kullanıcıların dış dünyaya bağlanmasına olanak tanır.  
 
TÜM GÜN OYUN 
Daha büyük bir 68.1 Wh pil ile donatılmış olan yeni Razer Blade 14, kullanıcılara tüm gün sürecek çalışma veya oyun seansları geçirmeleri için 10 saate kadar batarya ömür sağlar. 
 
Fişe takılı kalmayı seven kullanıcılar için ise Razer Synapse üzerinden, pilin şarj kapasitesini sınırlama ve yıllar boyunca sağlığını daha iyi koruma olanağı sağlayan yeni bir Pil Sağlığı Optimize Edici özelliği eklendi. Hareket halindeki çoğu mobil kullanıcı için ise bir prize bağlı şekilde daha az zaman harcanmasını sağlamak için 1 saatte %80 şarja ulaşabilen USB-C ile hızlı şarj da desteklenir. 
 
 Mobil tasarımı, mobile öncelik veren özelliklerle birleştirmek Blade 14'ü, hareket halindeyken maksimum üretkenlik ve performansa ihtiyaç duyan oyuncular, içerik üreticileri ve profesyoneller için mükemmel bir seçim haline getiriyor.
 
 Oyuncular, birlikte verilen bir aylık Xbox Game Pass Ultimate aracılığıyla yüzlerce yüksek kaliteli oyuna erişerek hemen oynamaya başlayabilecekler.  
 
BÜYÜK PERFORMANS 
 Bu yeni dizüstü bilgisayarın kalbinde, 5.2 GHz'e kadar hızlanan ve Windows x86 işlemci üzerinde dünyanın ilk özel yapay zekâ motoru olan AMD Ryzen AI özelliğine sahip, dünyanın en hızlı ultra ince işlemcisi yeni AMD Ryzen 9 7940HS bulunur. 
 
AMD Ryzen AI donanımı, AI iş yüklerini olabildiğince hızlı ve verimli bir şekilde işlemek için doğrudan işlemciye entegre edilmiştir. CPU ve GPU'yu geleneksel, AI olmayan görevler için serbest bırakır. 
 
Ryzen AI, oyunculara ve içerik oluşturuculara yapay zekâ destekli teknolojiye erişim sağlayarak hızlandırılmış çoklu görev, artırılmış üretkenlik, gelişmiş işbirliği ve iyileştirilmiş verimlilik sunar. 
 
İşlemciyle tümleşik güvenlik trendini sürdüren Blade 14, evde, ofiste veya cihaz kaybolduğunda veya çalındığında kullanıcıların verilerini daha iyi korumak için Microsoft Pluton™ özelliğine de sahiptir. 
 
Mobil olduğu kadar güçlü olan yeni Blade 14, inç küp başına diğer tüm 14 inç oyuncu dizüstü bilgisayarlarından daha fazla grafik gücü sağlamak için 140 W TGP'ye kadar çıkabilen tamamen yeni GeForce RTX 4070 dizüstü bilgisayar GPU'suna sahiptir. 
 
Ham gücün ötesinde, Blade 14'ün RTX 40 Serisi Dizüstü Bilgisayar GPU'su, performansı daha da artırmak için yapay zekâ destekli NVIDIA DLSS 3 çerçeve neslinden yararlanır. 
 
 Bir yenilik mirasını sürdüren Blade 14, genel kompakt form faktörünü korurken CPU soğutma performansını %5'e kadar artırmak için dünyanın en ince egzoz kanatçıklarına (.05 mm) sahip özel bir buhar odası soğutma çözümüne sahiptir. 
 
GENİŞLETİLEBİLİR DDR5 BELLEK 
Yeni Blade 14, 32 GB'a kadar olağanüstü hızlı DDR5-5600 MHz bellekle birlikte gelir, ancak Blade 14 deneyimlerini bir üst düzeye taşımak isteyen kullanıcılar için yuvalı bellek, 64 GB'a kadar yükseltilebilir. 
 
Daha fazla depolama kapasitesi arayan kullanıcılar ayrıca 1 TB NVMe SSD'yi 4 TB'a yükseltebilir. Bu hem oyuncuların hem de içerik oluşturucuların sistemlerini kendi ihtiyaçlarına göre özelleştirebilecekleri ve yeni zirve noktalarına ulaşabilecekleri anlamına gelir.  
 
UÇTAN UCA BERRAKLIK 
Gücü piksellerle birleştiren yeni Blade 14, muhteşem oyun deneyimi için inç başına daha fazla piksel içeren modern bir 16:10 QHD+ ekrana sahiptir. 
 
240 Hz'lik hızlı yenileme hızı, inanılmaz derecede düşük 3 ms'lik düşük yanıt süresi ve AMD FreeSync (TM) Premium ile net, kusursuz bir oyun deneyimi garanti eder. İçerik oluşturucuları da zengin, ayrıntılı görseller için 500 nit maksimum parlaklık ve %100 DCI-P3 renk alanı kapsamına ulaşan canlı, özel olarak kalibre edilmiş ekranı takdir edeceklerdir. 
 
HASSASİYETLE OLUŞTURULDU 
 Blade 14, olağanüstü performans ve taşınabilirliği Razer'ın imzası niteliğindeki şık CNC kesim anodize alüminyum gövdesinde birleştirerek üstün sağlamlık ve dayanıklılık sağlar. 
 
İpeksi pürüzsüz cam dokunmatik yüzey, kullanıcılara oynamak için daha fazla alan sağlamak üzere genişletilmiştir ve Windows hassas sürücüleri ile her kaydırma, hızlı ve doğru geri bildirim hissi vermektedir. 
 
Dizüstü bilgisayarın önden ses veren iki hoparlörü, sürükleyici ses deneyimi ve şık bir estetik sağlamak için lazerle frezelenmiş düz ızgaraların arkasına yerleştirilmiştir. 3,5 mm ses çıkışı yoluyla bağlantı sağlandığında, THX Spatial sayesinde zengin ve sürükleyici konumsal ses sağlamak, ortamı daha da geliştirir. 
 
Windows 11 tarafından desteklenen kullanıcı deneyimi, üretkenlik görevlerinden zorlu oyunlara ve profesyonel yaratıcı çalışmalara kadar her şey için modern ve sezgisel bir arabirim sunar.  
 
ÖDÜLLÜ DESTEK
 Tüm Blade dizüstü bilgisayarlar, Razer'ın ödüllü müşteri desteğiyle desteklenen 1 yıllık üretim garantisi ve 2 yıllık pil garantisiyle korunmaktadır. 
 
Daha fazla gönül rahatlığı için kullanıcılar, uzatılmış garanti kapsamı ve özel 7/24 müşteri desteği sunan (isteğe bağlı) bir koruma planı olan RazerCare'e de kaydolabilirler. Razer Blade 14, hareket halindeyken olağanüstü oyun deneyimi ve yaratıcı güç deneyimi yaşamak isteyen kullanıcılar için performans ve taşınabilirliğin nihai birleşimidir.  
 

RAZER BLADE 14 

AMD Ryzen 9 7940HS İşlemci (8 Çekirdek/16 Thread/5.2 GHz) NVIDIA GeForce RTX 4060/4070 Laptop GPU (140 W TGP) 32 GB DDR5-5600 MHz RAM’e kadar seçenek (64 GB’a kadar yükseltilebilir) 14” 16:10 QHD+ 240Hz Ekran (500 nit’e kadar; 100% DCI-P3; <3 1.84="" 17.99="" a="" at="" b="" beyaz="" black="" incelik="" k="" kg="" lbs="" matte="" mercury="" mm="" ms="" resi="" rl="" s="" siyah="" tepkime="" va="" white=""> 
<3 1.84="" 17.99="" a="" at="" b="" beyaz="" black="" incelik="" k="" kg="" lbs="" matte="" mercury="" mm="" ms="" resi="" rl="" s="" siyah="" tepkime="" va="" white=""> 
<3 1.84="" 17.99="" a="" at="" b="" beyaz="" black="" incelik="" k="" kg="" lbs="" matte="" mercury="" mm="" ms="" resi="" rl="" s="" siyah="" tepkime="" va="" white="">FİYAT & SATIŞA ÇIKIŞ 
2,399.99 $/ 2.799,99 €’den başlayan fiyatlarla 14 Haziran 2023, 18:00 TSİ'den itibaren satışta. Razer.com ve RazerStore'dan satın alan müşteriler, stoklarla sınırlı olmak üzere sınırlı sayıda Chroma Joyplot Razer Dış Görünümü (59,99$ değerinde) alacak.
Tags