Hot Widget

Type Here to Get Search Results !

Panasonic, stüdyo kamerası ürün yelpazesini genişletiyor

Panasonic, giriş seviyesinden üst düzey stüdyo kameralarına, UE160 PTZ kameraya ve KAIROS canlı video platformuna kadar kapsamlı bir seriye sahip sayılı üreticiden birisi. 
 

Panasonic Connect Europe bugün, takvim yılının 3. çeyreğinde giriş seviyesi Panasonic AK-HC3900 stüdyo kamerası için ücretli bir AK-SFC391 etkinleştirme kodu kullanarak yapılan ST2110 yükseltmesini duyurdu.


 
Bu yükseltme ile Panasonic giriş seviyesinden üst düzey stüdyo kameralarına kadar eksiksiz bir IP'ye hazır ürün yelpazesinin yanı sıra en yeni UE160 PTZ kamerası ve KAIROS IT/IP canlı video platformuna sahip tek üreticilerden biri haline geliyor. 
 
AK-HC3900 stüdyo kamerası için sunulan yazılım güncellemesi, üretim sahalarında kaliteyi ve verimliliği artırmaya yardımcı oluyor. 
 
Kamera Kontrol Birimlerine (CCU) olan ihtiyacı ortadan kaldırarak maliyetleri düşürüyor ve ST2110 ile yayın sınıfı sıkıştırılmamış iletim sağlıyor. Bu güncelleme ile Panasonic AK-HC3900 HD stüdyo kamerası, SMPTE ST2110 uyumlu yayın ekipmanına veya ağ anahtarına bağlanabiliyor. 
 
Böylece AK-HC3900, yayın sınıfı sıkıştırılmamış HD videoyu CCU'ya ihtiyaç duymadan çok düşük gecikme süresiyle IP üzerinden doğrudan kamera kafasından iletebiliyor. Ayrıca sıkıştırılmamış ST2110'u halihazırda destekleyen AK-PLV100, gelecekte bir ürün yazılımı yükseltmesi de alacak. 
 
Bu, doğrudan kamera kafasından standart olarak JPEG-XS sıkıştırma da dahil olmak üzere SMPTE ST2110 çıkışını etkinleştirerek canlı prodüksiyon işlemini kolaylaştırmaya ve harici cihaz sayısını en aza indirmeye yardımcı oluyor. 
 
Yükseltme aynı zamanda kameranın IP üzerinden doğrudan Panasonic KAIROS'a bağlanmasına olanak tanıyarak yerden tasarruf sağlayan, yüksek verimli ve esnek IP canlı prodüksiyon ve dağıtımı sağlayan çok sayıda kamerayla gerçekleştirilebiliyor. 
 
Bir KAIROS Core 100 anabilgisayarı, ST2110'a bağlandığında küçük bir anabilgisayar 1U raf boyutunu kullanarak aynı anda 48 giriş ve 32 çıkışa kadar bağlanabiliyor. 
 
AK-HC3900 HD stüdyo kamerasının CCU'suz bağlantısı, geleneksel sistemlere kıyasla güç tüketimini önemli ölçüde azaltmanın yanı sıra daha fazla yerden tasarruf sağlıyor ve yüksek verimli çalışma için kablolamayı azaltıyor. 
 
Panasonic Connect Europe Profesyonel Video Sistemleri Direktörü Andre Meterian şunları söyledi:
 
 "Bu en yeni yükseltme özelliği, Panasonic'in IP'ye geçişi hızlandırmada sektöre yardımcı olma taahhüdünü daha da vurguluyor. IP'ye hazır ekipman yelpazemiz, yayın, canlı prodüksiyon ve akış genelinde verimliliği, esnekliği ve kaliteyi daha da artırmaya yardımcı oluyor."
Tags

Top Post Ad

Below Post Ad