Hot Widget

Type Here to Get Search Results !

Freddy'nin Pizza Dükkanı, tüm dünyada rekor kırdı

Tüm dünyada 2023'ün En İyi Korku Filmi gişe açılışını yaparak birinci sıraya oturan Freddy'nin Pizza Dükkanında Beş Gece adlı sinema filmi, Türkiye'de 3 Kasım Cuma günü vizyona girecek. 
 

Görünmez Adam, Cadılar Bayramı, Kapan ve Parçalanmış gibi başarılı korku ve gerilim filmleriyle öne çıkan Blumhouse Productions'ın yeni filmi "Freddy'nin Pizza Dükkanında Beş Gece", açılış hafta sonunda büyük bir başarıya imza atarak rekor kırdı. 
 


Aynı isimli popüler video oyunu ve kitap serisinden uyarlanan film, aralarında Polonya, Peru, Şili, Arjantin, Lübnan, Finlandiya gibi önemli pazarların bulunduğu 20 ülkede bugüne kadarki en iyi korku filmi açılış gişesi rekorunu kırdı. 
 
Özellikle gençler arasında çok büyük bir hayran kitlesine sahip olan seri, İngiltere, Avustralya, Hollanda, Finlandiya, Meksika, Suudi Arabistan gibi pazarların bulunduğu 40'ın üzerinde ülkede is 2023'ün en iyi korku filmi açılışını yaptı. 
 
Hem yapımcısı Blumhouse Productions'ın hem de dağıtımcısı Universal Pictures’ın dünya çapında pek çok önemli pazarda en iyi açılış yapan korku filmi oldu. 
 
Bu başarılarla büyük yapımları geride bırakarak tarih yazan Freddy'nin Pizza Dükkanında Beş Gece, Universal Pictures ve Blumhouse Productions'ın en başarılı iş birliği olma yolunda ilerliyor. 
 
Türkiye'de de UIP Türkiye tarafından dağıtılan film, kız kardeşine bakmakla yükümlü olan Mike'ın, 80'lerde birkaç çocuğun kaybolmasının ardından kapatılan Freddy Fazbear'ın Pizza Dükkanında güvenlik görevlisi olarak işe girmesiyle başlıyor. 
 
Mike henüz ilk geceden yalnız olmadığını fark edecek, Freddy'nin Pizza Dükkanındaki gece vardiyasından sağ çıkmak için her şeyi göze alacak. 
 
Hem oyunun hayranlarının hem de korku ve gerilim filmi tutkunlarının, merakla beklediği yılın en heyecan verici korku filmi olan "Freddy'nin Pizza Dükkanında Beş Gece", 3 Kasım'da sinemalarda sizi bekliyor. Freddy'nin Pizza Dükkanı'nda beş gece hayatta kalabilecek misiniz?

Top Post Ad

Below Post Ad