Hot Widget

Type Here to Get Search Results !

Zyxel Networks switch ürünleri, artan enerji maliyetlerine karşı KOBİ’lere tasarruf sağlıyor

Zyxel Networks switch ürünleri, KOBİ’lerin enerji tasarrufu sağlayan ağlar aracılığıyla sürdürülebilirlik hedeflerine ulaşmasına yardımcı oluyor. 

Güvenli ve yapay zeka destekli bulut ağ çözümleri lideri Zyxel Networks, enerji tasarrufu sağlayan switch yelpazesiyle KOBİ’lere enerji harcamalarını azaltma, operasyonları kolaylaştırma ve sürdürülebilirlik hedeflerine uyum sağlama fırsatı sunuyor. 
 


 Elektrik fiyatları son yıllarda yükselişini sürdürürken önemli araştırmalar KOBİ’lerin en çok etkilenen ekonomik oyuncuların başında geldiğni ve maliyeti azaltmanın birçok işletme için hayatta kalma meselesi olduğunu gösteriyor. 
 
Zyxel Networks switch ürünleri konuda uygun çözüm sunarak, işletmelerin verimliliği artırılabilecekleri alanları belirlemelerine ve enerji tasarrufu önlemleri almalarına yardımcı oluyor. 
 
Zyxel Networks Ağ Stratejik İş Birimi Kıdemli Başkan Yardımcısı Kell Lin, "KOBİ'ler makroekonomik zorlukların, özellikle de artan enerji maliyetlerinin artan baskısı altında" dedi. 
 
"Bu işletmeler, sürdürülebilirliğin yanı sıra verimliliği artıran, güç tüketimini azaltmalarına ve aynı zamanda tasarruf etmelerine yardımcı olan teknolojilere ihtiyaç duyuyor. Switchlerimiz, enerji tasarrufu özellikleriyle, bu zor zamanlarda hızlı kazanımlar ve çok ihtiyaç duyulan ekonomik bir soluklanma sağlayabilir." 
 
 PoE zamanlama ile anında tasarruf 
Çalışma saatleri dışında bağlı cihazların gücünü kesmek gibi basit bir işlem, işletmelere yılda yüzlerce dolar tasarruf sağlayabilir. 
 
Zyxel Networks'ün Smart Managed, Layer 2 Plus ve Layer 3 Access PoEswitchlerinde desteklenen PoE Scheduling özelliği ile kullanıcılar, switchlerinde bağlı cihazlara ne zaman güç sağlayacağını ve gücün hangi saatte otomatik olarak kesileceğini belirleyebiliyorlar.
 
 Tipik bir küçük ve orta ölçekli işletme (KOBİ) ortamında, 20 PoE AP'nin kurulu olduğu durumlarda, bunların çalışma saatleri dışında kapanacak şekilde programlanması, her yıl 313$’a kadar tasarruf anlamına gelebilir[1] . Maliyet tasarrufu, switch yönetim arayüzü aracılığıyla kolayca gerçekleştirilebilir. 
 
Akıllı fan eşittir tasarruf 
PoE zamanlama özelliğine ek olarak, XGS2220 serisi gibi belirli Zyxel Networks switchler akıllı fan tasarımına sahiptir. Bu yenilik, fan hızını cihaz sıcaklığına göre otomatik olarak ayarlar ve sürekli tam güçte çalışarak enerji israfını önler. 
 
XGS2220-54FP gibi akıllı fan tasarımına sahip on adet switch kullanan işletmeler için yıllık potansiyel tasarruf[2] ofis için iyi bir kahve makinesini kolayca karşılayabilir. 
 
Ağ TCO'sunu optimize etmek için PoE tüketim modu 
Zyxel Networks switchlerin PoE tüketim modu sayesinde daha fazla tasarruf elde edilebilir. 
 
Smart Managed, Layer 2 Plus ve Layer 3 Access PoE switchlerin ayrılmaz bir parçası olan bu mod, her cihazın güç tüketim durumunu ölçerek yalnızca ihtiyaç duydukları gücü almalarını sağlar. 
 
Bu sadece enerji tasarrufu sağlamakla kalmaz, aynı zamanda ek cihazları barındırmak için daha fazla güç bütçesi ayırır ve ağın toplam sahip olma maliyetini (TCO) azaltır. 
 
 Zyxel Networks, yönetilemeyen switchlerden Layer 3 özelliklerine, bağımsız moddan bulut yönetimine, gigabitten 10G hızlarına kadar kapsamlı bir switch ürün yelpazesi sunarak işletmelere benzersiz zorluklar için özel çözümler sunar.
Tags

Top Post Ad

Below Post Ad