Hot Widget

Type Here to Get Search Results !

Samsung WindFree 4 Yön Kaset Klima akıllı optimizasyonla %77’ye varan enerji tasarrufu sağlıyor

Soğuk rüzgâr hissi yaratmadan serinlik sunan WindFreeTM teknolojisiyle donatılan, büyük kanatlarıyla geniş soğutma menzili ve akıllı optimizasyon özelliğiyle %77’ye kadar enerji tasarrufu sağlayan[1] Samsung WindFreeTM 4 Yön Kaset Klima, hafif ünite yapısıyla iç mekanlar için pratik, etkili ve akıllı iklimlendirme çözümü sunuyor. 
 

Samsung’un iş yerleri ve geniş iç mekanlara hitap eden kaset tipi klima modellerinden Samsung WindFreeTM 4 Yön Kaset Klima, esintisiz serinletme, enerji tasarrufu, geniş kanat yapısı ve tüm ortamları rahatsızlık vermeden zahmetsizce ve hızlıca serinleten güçlü özellikleriyle öne çıkıyor.  


 
Akıllı özellikler sayesinde etkin enerji tasarrufu 
Doğrudan rüzgâr oluşturmadan etkili bir şekilde soğutabilen Samsung WindFreeTM 4 Yön Kaset Klima, sıcaklığı ve nemi sürekli olarak izleyerek konfor ve verimliliği en üst düzeye çıkarmak üzere çalışma modunu akıllıca optimize ediyor ve bu sayede %77’ye kadar daha az enerji tüketiyor[2]. 
 
WindFreeTM Teknolojisi, kaset tipi klimalarda sağladığı etkin enerji tasarrufu özellikleri sayesinde işletmelerin elektrik giderleri konusundaki endişelerini azaltmaya aday. Üstelik işletmeler, Samsung’un SmartThings uygulaması üzerinden harcanan enerji miktarını takip de edebiliyor.  
 
Serin ve ferah hava her yere anında ulaşıyor 
Samsung WindFreeTM 4 Yön Kaset Klima, 84 mm’lik geniş ve optimize kanat yapısıyla anında 5 metreye kadar soğuk hava ve geniş soğutma aralığı sağlayarak 10 metre genişliğinde bir alanı hızlıca soğutabiliyor[3]. 
 
Havayı farklı yönlere dağıtan yapısı ve uzun üfleme mesafesiyle ortamdaki optimal serinliğe çok kısa sürede kontrollü ve enerji tasarruflu bir biçimde ulaşılabiliyor. 
 
Klimada yer alan Hareket Tespit Sensörü ise daha kişiselleştirilmiş hava akışı ve enerji tasarruflu çalışma sağlıyor. Bu sayede üşütmeyen ya da rahatsız etmeyen serinlik hissi ortamın her noktasında anında hissediliyor. 
 
WindFreeTM farkıyla konforlu ve sessiz iç mekanlar 
 
Samsung’un iklimlendirme sistemleri için geliştirdiği WindFree™ Rüzgârsız Serinlik Teknolojisi[4], klima deneyimini 23 dB(A) düşük ses seviyesiyle daha sessiz[5] hale getirerek iç mekân konforunu iyileştirmek amacıyla geliştirildi. 
 
Durgun havanın on binlerce mikro hava deliğinden her köşeye dağıtılmasını sağlayarak, ortam havasının yalnızca belli noktalarda aniden çok sıcak veya çok soğuk hissedilmesinin de önüne geçiyor[6]. 
 
Samsung WindFreeTM 4 Yön Kaset Klima, WindFree™ Rüzgârsız Serinlik konforuyla tanışmak isteyenler için 1.50/7.10/8.70 kW ve 3.50/13.40/15.50 kW soğutma kapasitesi seçenekleri ve işletmelere özel kurulum hizmetiyle sunuluyor. 
 
[1] WindFree™ Rüzgârsız Serinlik modu, Hızlı Soğutma Moduna kıyasla %77’ye kadar daha az enerji tüketir. Dünya çapında endüstriler için önderlik eden bir “Toplam Kalite Güvencesi” sağlayıcısı olan Intertek tarafından AR07B9350MA3 modeli üzerinde, Hızlı Soğutma modunun güç tüketimi ile WindFree™ soğutma modunun güç tüketimi karşılaştırılarak test edilmiştir. Sonuçlar, gerçek kullanım koşullarına bağlı olarak değişiklik gösterebilir. 
 
[2] WindFree™ Rüzgârsız Serinlik modu, Hızlı Soğutma Moduna kıyasla %77’ye kadar daha az enerji tüketir. Dünya çapında endüstriler için önderlik eden bir “Toplam Kalite Güvencesi” sağlayıcısı olan Intertek tarafından AR07B9350MA3 modeli üzerinde, Hızlı Soğutma modunun güç tüketimi ile WindFree™ soğutma modunun güç tüketimi karşılaştırılarak test edilmiştir. Sonuçlar, gerçek kullanım koşullarına bağlı olarak değişiklik gösterebilir. 
 
 [3] Çalışan AM140FN4DEH iç mekân ünitesi üzerinde test edilmiştir. Sonuçlar, tüketici kullanımına bağlı olarak değişebilir. 
 
 [4] ASHRAE (Amerikan Isıtma, Soğutma ve Havalandırma Mühendisleri Derneği) “Durgun Hava”yı soğuk hava akımlarının bulunmadığı, kullanıcıların rüzgarı hissetmediği hava olarak tanımlar.Mikro deliklerden hava 0.15 m/s'nin altında üflenir. 
 
 [5] R12TXCAAWKNEU modelinde test edilmiştir. WindFree™ modu, 26dB değerine sahip geleneksel Samsung modelleri ile kıyaslandığında yalnızca 23dB gürültü yaratır. [6] PC4SUFMAN (4 yönlü 600*600) : 8.976 mikro delik, PC4NUFMAN (4yönlü): 15.672 mikro delik
Tags

Top Post Ad

Below Post Ad