Type Here to Get Search Results !

TİVİBU 4K YAYINA BAŞLIYOR

Türk Telekom Grubu’nun televizyon yayıncılığı platformu Tivibu, 4K yayın teknolojisi dönemini başlatıyor. 

Tivibu ve Beko ile yapılan işbirliği; TV’ye entegre modül kullanılarak tüm uyumlu Beko Ultra HD TV’lerde 4K yayınların izlenmesine olanak sağlıyor. Bu gelişmeyle, Türkiye’de ilk defa harici bir uydu alıcı ve kumanda olmadan, hızlı ve kolay kurulum ile 4K yayın kullanıcılara sunulmuş olacak. 

 İlk 4K yayınını lider TV üreticilerinden Beko ile yapan Tivibu, diğer TV üreticileriyle işbirliklerini sürdürecek. Tivibu, 2016 yılında, her ay en az bir futbol karşılaşmasını 4K kalitesinde Tivibu izleyicileri ile buluşturacak ve dizi, film, belgesel gibi içeriklerde de 4K kalitesinde seçenekler sunacak. 
4K içeriğin adresi Tivibu olacak 4K yayın izlemek isteyen kullanıcılara kolaylık sağladıklarını da belirten Dönmez, "Çok yakında Türk Telekom Grup mağazaları ve tekno marketlerde de Tivibu modüllerini kullanıcılarla buluşturacağız. 

Bu modülü alan kullanıcılarımız ekstra bir uydu alıcısına ihtiyaç duymadan Tivibu’yu izleyebilecek, kolay ve hızlı kurulum ile beraber 4K deneyimini yaşayabilecekler" dedi. 

Markası ne olursa olsun, 4K uyumluluğuna sahip TV’lerin hepsine 4K yayınları ulaştırmayı hedeflediklerini belirten Çağrı Dönmez, 2016 yılında, her ay en az bir maçı 4K kalitesinde Tivibu izleyicileri ile buluşturmayı hedeflediklerini; dizi, film, belgesel gibi içeriklerde de 4K kalitesinde seçenekler oluşturacaklarını sözlerine ekledi.shiftdelete