Hot Widget

Type Here to Get Search Results !

4K HDR destekli Apple TV için geri sayım

Apple tarafından 4K video desteği sunacak beşinci nesil Apple TV cihazı hakkında yeni iddialar var. 

Buna göre yeni nesil Apple TV, iPhone 8 akıllı telefonun da yer alacağı ve Eylül ayı içerisinde gerçekleştirilmesi beklenilen etkinlikte boy gösterecek.  

4K HDR destekli beşinci nesil Apple TV neler sunacak? Bloomberg’in haberine göre yeni nesil Apple TV, şu anki neslin sunduğu 1080p çözünürlüğü ikiye katlayan 4K akışını desteklemek için çok daha hızlı bir işlemciye ev sahipliği yapacak. 

Ek olarak, cihaz daha parlak ve keskin renklere olanak sağlayan Yüksek Dinamik Aralık (HDR) için de destek sunacak. TV uygulamasının yeni sürümü için de test süreci gerçekleştiren şirketin TV içeriklerini daha iyi ön plana çıkartmak istediği ifade ediliyor. 

4K ve HDR içeriklerini oynatmak için Apple’ın bu formattaki videoları sağlayabilecek içerik üreticileriyle anlaşma yapması gerektiği ve şirketin filmlerin 4K versiyonlarını iTunes platformuna dahil etmek film stüdyolarıyla görüşmelere başladığı söyleniyor. En son Ekim 2015 tarihinde güncellenen Apple TV, Siri Kumanda ve tam App Store desteği ile tanıtılmıştı.shiftdelete
Tags

Top Post Ad

Below Post Ad