Hot Widget

Type Here to Get Search Results !

2018 NBA ALL-STAR OYLAMASI BAŞLIYOR

Verizon, taraftarların NBA mobil uygulaması ve NBA.com’un yanı sıra, ilk kez Amazon Alexa üzerinden oy vermelerini sağlıyor. 

Milyonlarca basketbolseverin heyecanla beklediği 2018 NBA All-Star oylaması bu sene NBA mobil uygulaması ve NBA.com üzerinden 21 Aralık Perşembe günü TSİ 21:00’da başlayacak. 

Basketbolseverlerin oyları ile belirlenecek 2018 NBA All-Star maçı takım kadroları 25 Ocak tarihinde TNT’de açıklanacak. NBA mobil uygulaması ve NBA.com’un yanı sıra, Amazon Alexa ile ilk kez oy verme işleminin gerçekleştirileceği 2018 NBA All-Star, 25 Aralık Pazartesi günü yayınlanacak Noel Günü maçları öncesinde TSİ 19:00’da açıklanacak. 

 Dünya’nın farklı bölgelerinde milyonlarca taraftarı bulunan NBA, bu sezon ilk kez Çin’den Sina Weibo ve Tencent gibi platformlar üzerinden de oyları kabul edecek. Oylamalarda 31 Aralık ve 4,11,12,15 Ocak tarihlerindeki toplam beş günde kullanılacak tüm oylar “çift” sayılacak. 


Belirlenen “çift” oy günlerinde oylar TSİ 08:00 ile ertesi gün 07:59 saatleri arasında verilebilecek. TNT, Autotrader’ın sunumuyla 19 Ocak Cuma günü sabaha karşı TSİ 03:00’da yayınlanacak NBA Tip-Off programında eski kaptanlar Ernie Johnson, Charles Barkley, Shaquille O’Neal ve Kenny Smith’in katılımıyla All-Star beşlilerini açıklayacak. 23 Ocak Salı günü yine aynı saatte yayınlanacak programda, NBA koçları tarafından seçilen yedek oyuncular açıklanacak.

2018 NBA All-Star Maçı için seçilen ilk beşler ise, 26 Ocak Cuma sabaha karşı TSİ 03:00’da, TNT kanalında NBA Tip-Off programının özel bölümünde açıklanacak. 67. All-Star Maçı, Los Angeles Staples Center’da oynanacak ve 19 Şubat Pazartesi günü TSİ 04:00’da TNT’de yayınlanacak. 

Doğu Konferansı ve Batı Konferansı arasında yapılan geleneksel maçlardan farklı olarak getirilen yeni bir All-Star Maçı formatıyla, kadrolar ilk beş ve yedekler olarak oylanan oyuncuların isimlerinin yer aldığı bir havuzdan iki kaptan tarafından seçilecek. Geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da All-Star kadroları seçiminde NBA oyuncuları ve basketbol medyası taraftarlara katılacak. 

Tüm oyuncular ve medya paneli oyların %25’ini oluştururken, taraftarların oyları %50 etkiye sahip olacak. 16 Ocak Salı sabahı sona erecek oylama süresince, taraftarlar her gün NBA mobil uygulaması ve NBA.com üzerinden birer oy, Facebook, Google Search, Twitter ve Amazon Alexa üzerinden toplamda 10 oy kullanabilecekler. 

Çin’de bulunan sporseverler ise Sina Weibo ve Tencent üzerinden toplam 10 oy kullanabilecekler. Şu anda NBA’de oynayan tüm oyuncular da tüm platformlar aracılığıyla seçime katılabilecek. Oyuncular ve basın mensupları, hem Doğu, hem de Batı Konferansından üç forvet, iki oyun kurucu seçmek için birer oy kullanabilecekler. 

 Oyuncular kendi takım arkadaşları veya kendileri için oy kullanabilecekler. Taraftar oyları için yapılacak güncellemeler 4 Ocak Perşembe ve 11 Ocak Perşembe günü paylaşılacak. Oylamalar 16 Ocak Salı günü TSİ 07.59’da sona erecek.  

Nasıl Oy Kullanabilirsiniz: 
• NBA.com/vote adresi üzerinden oy kullanma: Masaüstü veya mobil tarayıcı üzerinden NBA.com/vote adresine girerek günde bir kez oy kullanabilirsiniz (günde bir kez her 24 saatte bir oy anlamına gelir). Taraftarlar ilk beşleri seçerken her bir konferanstan iki oyun kurucu ve üç forvet oyuncusu seçebilir. Belirlenen beş günde, oylar “çift” sayılacak ve bu günlerde oy kullananlar iki kez oy kullanmış olacaklar. 

• NBA Mobil Uygulaması: Android ve iOS cihazlar üzerinden indirilen NBA Uygulaması aracılığıyla oy kullanabilirsiniz. Taraftarlar günde bir oy kullanabilir ve seçtikleri ilk beş için her bir konferanstan iki oyun kurucu ve üç forvet oyuncusu seçebilir. Belirlenen beş günde kullanılan oylar “çift” sayılacak ve bu günlerde oy kullananlar iki kez oy kullanmış olacaklar. 

• Facebook: Kişisel Facebook hesabınızda #NBAVOTE hashtag’i ile oyuncunun adını ve soyadını paylaşın. Her bir paylaşım yalnızca bir oyuncunun adını içermelidir. Taraftarlar 25 Aralık - 15 Ocak tarihleri arasında günde 10 farklı oyuncu için oy kullanabilir.

• Twitter: #NBAVOTE hashtag’i ile Twitter hesabınız üzerinden istediğiniz NBA oyuncusunun adını ve soyadını içeren bir tweet atın, atılan tweet’e retweet yapın veya cevap verin. Her bir paylaşım yalnızca bir oyuncunun adını içermelidir. Taraftarlar 25 Aralık - 15 Ocak tarihleri arasında günde 10 farklı oyuncu için oy kullanabilir. 
• Google Search: “NBA Vote All-Star” veya “NBA Vote Takım Adı” (örn. NBA Vote Warriors) şeklinde arama yapın ve önce takımı, daha sonra oyuncuları seçmek için ilgili oy kartlarını kullanın. Taraftarlar 25 Aralık - 16 Ocak tarihleri arasında günde 10 farklı oyuncu için oy kullanabilir. 

• Amazon Alexa: Amazon Alexa üzerinden oy kullanmak için, kullanıcının Alexa erişimli cihazı olması ve “NBA All-Star” özelliğini aktif hale getirmesi gerekir. Oy kullanmak için, kullanıcı “Alexa, NBA All-Star’ı aç” diyerek özelliği aktifleştirebilir, daha sonra istediği oyuncu için oy gönderebilir. 

Oy kullananlar Alexa’ya söyleyeceği komut başına maksimum bir oyuncunun ismini verebilir. Kullanıcılar 25 Aralık - 15 Ocak tarihleri arasında günde 10 farklı oyuncu için oy kullanabilir. 

• Sina Weibo ve Tencent: Sina Weibo (weibo.com) üzerinden oy kullanmak için, kullanıcının Sina Weibo hesabı olması gerekir. Sina Weibo aracılığıyla oy kullanırken, kullanıcılar China.NBA.com/vote adresini ziyaret etmeli ve 10 oyuncuya kadar seçim yapmalıdır. 

Tencent NBA üzerinden oy kullanmak için, kullanıcının QQ hesabı olması gerekir. Tencent NBA aracılığıyla oy kullanmak için, kullanıcılar China.NBA.com/vote adresini ziyaret etmeli ve 10 oyuncuya kadar seçim yapmalıdır.
Tags

Top Post Ad

Below Post Ad