Hot Widget

Type Here to Get Search Results !

Bir Yılda Neler İzledik, Nasıl İzledik

Netflix’te bu yılı nasıl geçirdik? Neler izledik, hangi dizilerin tüm bölümlerini bir oturuşta tükettik, hangi yapımları tekrar tekrar görmeye doyamadık? 

İlk defa paylaşılan veriler ve sosyal medyadan gelen tepkilerle işte 2017’de Netflix Türkiye… 2017 defterini kapatmaya hazırlandığımız şu günlerde, şöyle bir geriye dönüp yıla bir de Netflix açısından bakalım dedik. 

Bol bol dizi maratonuyla dolu geçen bir yılda, dünyanın dört bir yanındaki Netflix üyeleri günde 140 milyon saatten fazla, yani bir haftada yaklaşık 1 milyar saat boyunca dizi, film ve belgesel seyretti! 

Dünyada Netflix izleme rekorunun kırıldığı gün1 1 Ocak oldu. Türkiye’de ise en çok 7 Ocak, Pazar günü Netflix seyredildi. Türkiye’de bir kullanıcı 2017’de Arı Filmi’ni (Bee Movie) tam 154 kez izledi. Dünya genelinde bir üye yılda ortalama 60 film seyretti. Ama işin asıl ilginç yanı Netlix’te neyin nasıl izlendiğini görmek oldu. 


Kimi yapımlar adeta sabırsızlıkla yalanıp yutuldu, bazıları ise azar azar tadı çıkarılarak tüketildi. Bazı diziler için ‘Netflix partnerimize sadakatsızlık etmeyi’ bile göze aldık, yine başka yapımları izlemek içinse bütün aile ekran başında toplandık… 2017 yılında Türkiye’de Netflix böyle izlendi: 

Yalayıp Yuttuklarımız 
Bazı yapımları izlemek için günde iki saatten fazla Netflix ekranına kilitlendik, hayatın günlük koşturmasından uzaklaşmak için adeta yalayıp yutarak izledik.

İşte günde 2 saatten fazla izlediğimiz o yapımlar: 1. El Chapo 6. 13 Reasons Why 2. Greenleaf 7. Marvel's Iron Fist 3. American Vandal 8. Anne with an E 4. Marvel's The Defenders 9. Ingobernable 5. 3% 10. Travelers  

Tadını Çıkara Çıkara İzlediklerimiz 
Dünya işlerine ara verip biraz nefes almak ve eğlenmek için, bir yandan da bitmesin diye gıdım gıdım, günde iki saatten az izlediklerimiz yapımlar ise şunlar oldu: 

1. The Crown 6. Ultimate Beastmaster 2. Big Mouth 7. ASOUE 3. Disjointed 8. The Confession Tapes 4. Neo Yokio 9. GLOW 5. You Me Her 10. Friends from College 

Netflix Partnerimizi Aldatmayı Göze Aldıranlar Merakımıza yenilip, her zaman birlikte ekran karşısına geçtiğimiz Netflix partnerimizin yanımızda olmamasına rağmen gizlice izlemeye devam ettiklerimiz: 1. Narcos 6. 13 Reasons Why 2. Black Mirror 7. Ozark 3. Stranger Things 8. MINDHUNTER 4. Sense8 9. Star Trek Discovery 5. House of Cards 10. Marvel's The Defenders 

Tüm Aileyi Bir Araya Getirenler 
Bu yıl Stranger Things 2, bütün aile fertlerini ekran başına toplayan yapımlar arasında birinci sırada yer aldı. Ayrıca Stranger Things 2, yayınlandığı andan (27 Ekim) itibaren izleyiciler tarafından 24 saat içinde tüm sezonu izlenen diziler arasında birinci olarak, “dizi maratonu” yarışçılarının (Binge Racer) favorisi oldu. 

Tüm aileyi bir araya getiren Fuller House, Anne with an E ve Star Trek: Discovery gibi yapımların çoğunda nostalji unsurunun olması ise dikkat çeken verilerden bir diğeriydi. 
1. Stranger Things 6. The Worst Witch 2. ASOUE 7. Fuller House 3. 13 Reasons Why 8. Anne with an E 4. Star Trek Discovery 9. Trollhunters 5. Chef's Table 10. Atypical Gelelim 2017’de Netflix’in sosyal medyadaki yankılarına...  

Sosyal Medyada En Çok Ses Getirenler 
● En merak edilen - 2018’de yayınlanacak olan Netflix’in ilk Türk orijinal dizisi 
● Dizi maratonunun galibi - Stranger Things 
● En üzücü hadise - Sense8’in sona ermesi 
● Nostaljinin tavan yaptığı - Saadettin Teksoy ve Dönence’li Stranger Things 2 videosu 
● Bizi gizli gizli en çok gururlandıran - Marvel’s The Defenders’taki İstanbul sahneleri 
● En sevilen - Nusret’in Narcos ekibine et ikramı 
● En sabırsızlıkla beklenen - Black Mirror’ın yeni sezonu 
● Yılın yeni tutkusu - MINDHUNTER 
● En iyi çıkış yapan- 13 Reasons Why 

Bunlar da bonus… 
 ● Dizi maratonlarının en büyük düşmanı: Sınav dönemi 
● En gıcık olunanlar: Ayrılınca Netflix şifresini değiştiren eski sevgililer 
● Diziye tek başına devam etmesiyle gözden düşenler: En yakın arkadaşlar 
● İndirilen içeriklerin en çok izlendiği yerler: Toplu taşıma araçları ● Dizi maratonları nedeniyle hayatımızdan çıkan olay: Uyku Netflix’te beğendiğiniz film ve dizileri mobil cihazlarınıza indirerek, internet bağlantınız olmadan da seyredebilirsiniz. Ayda 15.99 TL’den başlayan fiyatlarla üye olun. Üstelik ilk ay hediye! www.netflix.com
Tags

Top Post Ad

Below Post Ad