Hot Widget

Type Here to Get Search Results !

NETFLIX, MARK MILLAR’IN HİKAYELERİNİ KONU ALAN DİZİ VE FİLMLERİ HAYATA GEÇİRECEĞİNİ DUYURDU

Dünyanın lider internet eğlence hizmeti Netflix, Mark Millar’ın hikayelerini konu alan bir dizi yapımı hayata geçireceğini duyurdu. 

Netflix, geçtiğimiz yıl Millar'ın şirketi Millarworld'u satın almasından bu yana Mark ve Lucy Millar ile yeni projeler geliştirmeye devam ediyor. 

Bu projeler arasında Netflix'in ilk çizgi romanı olarak piyasaya sürülen ve son yirmi yılın en çok satan çizgi romanı olan The Magic Order da yer alıyor. Mark Millar: “Ben ve eşim Lucy 11 aydır Netflix’le çalışıyoruz ve hayalini kurduğumuz bir deneyim yaşıyoruz. 

Çalışmalarımızın birkaç yılda bir filmlere konu olduğunu görmek her zaman heyecan verici ancak hepsinin bir anda ve böylesine yetenekli isimlerle gerçekleştiğini görmek bizim için inanılmaz bir duygu. 
Son 18 ay boyunca hayran mailleri gönderdiğim senarist ve yönetmenlerle çalışma fırsatı buldum. Bugüne kadar çalıştığım en yaratıcı ortam. Her sabah bilgisayarımı açmak için sabırsızlanıyorum.” 

netflix Orijinal Dizi Projeleri: 

 Jupiter’s Legacy Farklı nesillerden Amerikalı süper kahramanları göreceğimiz Jupiter’s Legacy, 1930’lu yıllarda süper güçlerine kavuşan, dünyanın ilk jenerasyon süper kahramanlarının maceralarını anlatıyor. 

Günümüzde artık özel güçlere sahip ve yaşlarına saygı duyulan ihtiyar koruyucular haline gelseler de, özel güçlere sahip çocukları ebeveynlerinin efsanevi ünlerine yetişmekte zorluk çekiyorlar. Netflix ile anlaşan Steven S. DeKnight (Marvel’s Daredevil, Spartacus, Buffy the Vampire Slayer), Lorenzo di Bonaventura ve Dan McDermott ile dizinin yapımcılığını üstleniyor. DeKnight ayrıca dizinin ilk bölümünün yönetmeliğine de soyunuyor. Steven S. DeKnight fotoğrafını indirmek için tıklayın. 

American Jesus
Hem İspanyolca hem de İngilizce olarak izleyeceğimiz American Jesus’ta, kendisinin Hz. İsa olarak yeniden dünyaya gönderildiğini fark eden 12 yaşındaki bir çocuğun maceralarına tanık oluyoruz. 

Suyu şaraba çevirebilen, engellilerin yürümesini sağlayan, hatta ölüleri bile diriltebilen kahramanımız, binlerce yıldır süren karmaşanın içinde dünyanın kaderini nasıl yönlendirecek? Yapımcılığını Everardo Gout (Marvel’s Luke Cage, Sacred Lies, Mars, Banshee, Aqui En La Tierra) ve Leopoldo Gout’un (Molly’s Game, Instinct) üstlendiği dizinin yönetmen koltuğunda da Everardo Gout olacak. Orijinal Film Projeleri:  

Empress  
Queen Emproria galaksinin en kötü (gerçekten en kötü) diktatörü King Morax ile evlidir. Çocuklarını alarak kralın sarayından kaçan kraliçe, kraldan ve ordusundan her ne pahasına olursa olsun saklanmak zorundadır, gezegenden gezegene ışınlanmak pahasına bile olsa kaçmaktan başka çareleri yoktur. 

Çizgi romanı filme adapte eden yazar Lindsey Beer’e (Kingkiller Chronicle, Netflix’te yayınlanacak Sierra Burgess is a Loser ve and DreamWorks Animation yapımı Wizard of Once) eşlik eden yapımcılar ise Joe Roth ve Jeff Kirschenbaum (The Voyage of Doctor Dolittle, Maleficent).  

Huck 
Sakin bir sahil kasabasında yaşayan Huck, her gününü özel yetenekleri ile iyilik yaparak geçirmektedir. Komşuları da iyilikleri karşılığında Huck’ın yeteneklerini bir sır olarak saklamaktadır. Fakat kasabaya yeni taşınan birisi, medyayı durumdan haberdar eder, ortalık karışır ve Huck herşeyi değiştirecek bir serüvene çıkar. 
Çizgi romanı filme adapte eden Ted Melfi’ye (Hidden Figures, St. Vincent) yapımcı koltuğunda eşlik eden isimler Neal H. Moritz ve Toby Jaffe.  

Sharkey The Bounty Hunter 
Muazzam bir bilim kurgu evreninde geçen bu filmde kahramanımız, roket gücüyle hareket eden dondurma arabası süren, mavi yakalı, galaksideki suçluları yakalayan kelle avcısı Sharkey. Kendisine hem destek hem köstek olan 10 yaşındaki ortağıyla beraber Sharkey, kariyerinin en büyük vurgunun peşine düşüyor. 

Millarworld/Netflix ortak yapımı bir çizgi roman olarak gelecek sene piyasaya çıkacak Sharkey the Bounty Hunter’dan uyarlanacak filmin senaryosu ise Michael Bacall’a (Scott Pilgrim vs. the World, 21 Jump Street) emanet.
Tags

Top Post Ad

Below Post Ad