Hot Widget

Type Here to Get Search Results !

Netflix Çizgi Roman Projesi Prodigy Yolda

Netflix ve yayınevi Millarworld’ün ikinci ortak projesi, yazar Mark Millar ile Batman ve American Vampire ile ünlenen Brezilyalı yıldız sanatçı Rafael Albuquerque’ın elinden çıkan çizgi roman serisi Prodigy çok yakında raflardaki yerini alacak. 

13 Haziran’da okurla buluşan Mark Millar ve Netflix’in ilk ortak projesi The Magic Order, son 20 yılın en çok çizgi romanları arasına girmeyi başardı. Prodigy ise 5 Aralık’ta kitapçılarda ve online olarak satışa sunulacak. 

Dünyanın en sıra dışı insanının maceralarını anlatan Prodigy’nin hikayesine gelince: Dünyanın en zeki insanı, dünyanın en başarılı şirketini yönetse de bir türlü aradığı tatmini bulamayıp sürekli yeni görevler peşinde koştuğundan, hükümetlerin başa çıkamadıkları bir sorunla karşılaştıklarına başvurdukları kişi haline gelmiştir.

Nobel ödüllü bir bilim insanı, dahi bir besteci, Olimpik bir atlet ve aynı zamanda büyücü de olan Edison Crane kendini dünyanın gizemlerini çözmeye adamıştır
Netflix bünyesindeki Millarworld’ün başkanı ve CCO’su (Chief Creative Officer) Mark Millar “Prodigy ile bir nevi kendi kendime meydan okudum. 

Şimdiye kadar kaleme aldığım en zekice kurgulanmış hikaye ve yarattığım en aksiyon dolu iş olmasını istedim. Ortaya çıkan sonuç beni fazlasıyla memnun etti, Edison Crane şimdiye dek yarattığım en iyi karakter” dedi. 

Daha önce Albuquerque ile Huck isimli çizgi roman için iş birliği yaptıklarını söyleyen Millar “Edison Crane dahi arkadaşım Rafael Albuquerque’in çizgileriyle hayat bulacak. Albuquerque dünyanın en iyi çizerlerinden biri. Serinin yayınlanması için sabırsızlanıyorum. Birlikte mükemmel bir iş çıkardık ve bununla gurur duyuyoruz” diye konuştu.
Tags

Top Post Ad

Below Post Ad