Hot Widget

Type Here to Get Search Results !

Sony, MASTER Serisi 8K HDR Full Array LED TV’leri ve 4K HDR OLED TV’leri ekledi

Sony’nin televizyonda amiral gemisi MASTER Seri ailesi, 98 inç ve 85 inç seçenekleriyle sunulan ZG9 8K HDR Full Array LED TV ve 77 inç, 65 inç, 55 inç seçeneklerine sahip AG9 4K HDR OLED TV ile büyüyor. 


Sony Europe, yeni MASTER Serisi ZG9 8K HDR Full Array LED ve AG9 4K HDR OLED televizyonların tüketicilerin beğenisine sunulduğunu açıkladı. 

Sony’nin MASTER Serisi TV’leri, içerik yaratıcılarının amaçladığı görüntüleri aslına uygun olarak aktarabilme yeteneği sayesinde evinde TV izleyenler için görüntü kalitesinde zirveyi temsil ediyor. 

Sadece en iyi Sony TV’lerin yer aldığı MASTER Serisi’ndeki premium görüntü kalitesi, renk, kontrast ve netlik profesyonel düzeydeki ekranlarda sunulan seviyeye yaklaşıyor. 

Yine Master Serisi TV’lerde bulunan Netflix Calibrated Mode ve IMAX Enhanced de içeriklerin arzulanan şekilde sunulmasını sağlıyor. Her iki yeni modelde de, doğru detay ve kontrast için son nesil Picture Processor X1™ Ultimate işlemci kullanılıyor. Geçen sonbahar, AF9 ve ZF9 MASTER Serisi modelleri ile hayata geçirilen bu işlemci, MASTER Serisi’nde yüksek kaliteli görüntüler sunulmasında hayati bir rol oynuyor. 

Picture Processor X1 Ultimate, 8K için özel olarak geliştirilen algoritmasıyla görüntüdeki her nesneyi akıllı şekilde tespit ve analiz edebiliyor. Böylece içerik yaratıcılarının niyetini daha doğru şekilde temsil eden, daha gerçekçi bir görüntü için sıradışı detay ve kontrast sağlıyor.

 Premium ses kalitesi de izleme deneyiminin kilit bir unsuru. Hem ZG9 hem de AG9 modellerinde sesin konumunu aslına uygun olarak yeniden üreten yeni Sound-from-Picture Reality özelliği bulunuyor. Böylece oyuncular konuştuğunda sesin TV’nin altındaki bir hoparlörden değil, doğrudan ağızlarından geldiği hissi yaratılıyor.  

ZG9 Süper Büyük Boyutlu TV’ler 

Daha büyük TV’ler giderek daha popüler hale gelirken, Sony de, yeni ZG9 98 inç ve 85 inç TV’leri sunarak, oturma odasında süper büyük ekran deneyimini en üst düzeye çıkarmayı hedefliyor. Bu gibi ekstra büyük ekranlarda premium görüntü kalitesi sunmak için, Sony, tüketiciye yönelik ilk 8K HDR televizyonu ile ekstra çözünürlüğü hayata geçiriyor. 

8K, iki kat daha fazla sayıda yatay ve dikey çizgi ile, 4K’nın dört katı piksel (ya da, Full HD’nin 16 katı çözünürlük) sağlıyor. 8K neredeyse sıfır piksel farklılaşması ile daha büyük ekranlı TV’lerin yakından da harika görüntü sunması anlamına geliyor. 

Dolayısıyla bu daha yüksek çözünürlük, daha sarmalayıcı bir izleme deneyimi sunuyor. Ancak önemli olan tek şey çözünürlük değil. Ekran boyutlarının büyümesiyle birlikte işlemcinin premium görüntü kalitesi sunulmasında oynadığı rol artıyor. 

Güçlü Picture Processor X1 Ultimate, tescilli bir algoritma yardımıyla, 8K’nın 33 milyon pikselini kontrol etmek üzere optimize edildi. Aynı işlemci, daha da hassas ve detaylı görüntü yükseltme için yeni ve özel 8K veri tabanından yardım alarak, yeni geliştirilen 8K X-Reality PRO’nun her türlü içeriği gerçek 8K görüntü kalitesine yaklaştırmasına imkan veriyor. 

Profesyonel fotoğraf makinaları ve monitörlerin geliştirilmesinde uzun bir geçmişe ve uzmanlığa sahip olan Sony, iyi sinyal işleme bileşenlerinin oluşturulmasında sağlanan hassasiyet sayesinde görüntünün tamamının anında gözler görülür şekilde farklılaştığını biliyor. 

Ayrıca, ZG9 serisi için, full-array lokal karartma özellikli Backlight Master Drive ve 8K X-tended Dynamic Range PRO’nun da aralarında bulunduğu tamamen yeni ve özel 8K teknolojileri de geliştirildi. ZG9’daki Backlight Master Drive, bağımsız olarak kontrol edilen, etkili parlaklık ve koyu siyahlar ile eşi görülmemiş kontrast sağlayan ultra yoğun LED modüllere sahip. 

8K X-tended Dynamic Range PRO, bu arka aydınlatma sisteminden en iyi verimi almak için, tasarruf edilen enerjiyi, parlaklığın artırılması gereken bölgelerde akıllı biçimde daha fazla parlaklık sağlamak için kullanıyor. TV’ler büyüdükçe, sesin doğru şekilde konumlandırılması da kilit bir etken haline geliyor. 

Sony, OLED’inin Acoustic Surface Audio özelliğinden elde ettiği deneyim ile, bu konsepti Acoustic Multi-Audio özellikli ZG9 Full Array LED TV’ye taşıdı. ZG9’daki yeni Acoustic Multi-Audio, Sound-from-Picture Reality deneyimini hayata geçirmek için, aslına sadık ses konumu sağlamak üzere, ikisi altta ikisi de üstte olmak üzere, dört adet öne bakan hoparlörden yararlanıyor. Böylece izleyiciler, sesin kaynağının hoparlörün bulunduğu yer değil, ekrandan olduğunu hissediyor. 

ZG9’da, ev sineması sistemine sahip olanlar için, televizyonu merkezi hoparlör haline getiren TV Centre Speaker Mode da bulunuyor. Ses deneyimini geliştiren bir diğer özellik ise, geniş, zengin bir ses alanı yaratan Dolby Atmos™. (İleride yapılacak bir yazılım güncellemesi ile temin edilebilecektir) 

ZG9’da, ekrana eksen dışından bakıldığında meydana gelen renk kaymalarını azaltarak, hangi açıdan izlenirse izlensin, görüntünün kalitesini ve gerçek renklerini korumasını sağlayan X-Wide Angle da bulunuyor. Ayrıca, X-Motion Clarity, hareketin yol açtığı flulaşmayı ekran parlaklığından taviz vermeksizin minimize ediyor.  

AG9 Premium OLED TV’ler 

AG9, Sony’nin çok ince bir biçim faktörü içinde 77 inç, 65 inç ve 55 inç model seçenekleriyle sunulan yeni amiral gemisi 4K HDR OLED TV’si. Görüntüler, OLED teknolojisinin süper geniş izleme açısı, hassas kontrastı ve kesin siyahları ile hayat buluyor. 8 milyondan fazla kendinden aydınlatmalı piksel, Picture Processor X1 Ultimate tarafından tek tek ve hassasiyetle kontrol ediliyor. 

İşlemciye ek olarak, AG9’da parlak alanlarda daha fazla renk ve kontrast sunan Pixel Contrast Booster özelliği bulunuyor. Sonuç olarak, AG9, görüntü ve renkleri tam da içeriğin yaratıcısının arzuladığı gibi gerçeğine uygun olarak gösteren, profesyonel seviyede bir monitörünkine yakın premium görüntü kalitesi sunuyor.

 İşlemci, SD ve HD içeriği iyileştirerek 4K HDR kalitesine yaklaştırıyor ve 4K HDR içeriği nefes kesen netlikte gösteriyor. Görüntü ile sesi mükemmel uyum içinde sunan Acoustic Surface Audio+, tüm ekrandan gelerek izleyiciyi tamamen sarmalayan bir ses deneyimi yaratarak izleyicileri yeni eğlence deneyimleri ile çevreliyor.

TV Centre Speaker Mode ise televizyonu ev sineması sisteminin merkezi hoparlörü olarak kullanma seçeneğini sunuyor. Çok ince bir televizyon olan AG9, SU-WL850 duvara montaj sistemi ile duvara monte edildiğinde, duvar ile arasındaki mesafe Sony’nin bir önceki modelinin neredeyse yarısına denk geliyor. 

Ayrıca, SU-WL850’de en iyi izleme konumunu ve esnek kullanımı sağlamak için, televizyonun konumunun tercih edildiği gibi ayarlanmasını sağlayan bir dönme fonksiyonu da bulunuyor. (Ayrıca temin edilebiliyor. Uyumlu bir duvara montaj sistemi kullanılan AF9 serisine kıyasla.) 

En üst seviyede görüntü kalitesi için, AG9, 4K netliğin mükemmelliğini Yüksek Dinamik Aralığın (HDR) parlaklığı, rengi ve detayı ile bir araya getiriyor. Bundan önce saklı kalan koyu gölge ve gün ışığı alanları, artık tam netlik ve detay ile sunuluyor. ZG9 gibi, AG9 TV’ler de, izleme deneyimini tam da içerik yaratıcısının arzuladığı şekilde sağlamak üzere Netflix Calibrated Mode, IMAX Enhanced, Dolby Vision™ ve Dolby Atmos™ özelliklerine sahip. 

 Kullanıcı Deneyimi Hem ZG9 Full Array LED hem de AG9 OLED TV’ler, aralarında Google Play™’den temin edilebilen YouTube™, Netflix, Prime Video ve daha fazlasının bulunduğu geniş bir uygulama yelpazesine destek veren Sony Android TV’ye sahip (bulunabilirlik bölgeye göre farklılık gösterir). TV’yi ve evi daha akıllı hale getirmek üzere ZG9 ve AG9 TV’ler dahili olarak Google Assistant özelliği içeriyor. Ek olarak, her iki TV’de de, kullanıcıların elini serbestleştirecek dahili mikrofonlar bulunuyor. 

İzleyicinin hızlıca günü planlamak, içerikleri keşfetmek veya TV programları, filmler ve daha fazlasını oynatmak için tek yapması gereken, Google Assistant’ı kullanarak televizyonuyla konuşmak (Google Assistant’ın erişilebilirliği bölgeden bölgeye farklılık gösterir). Televizyonlar aynı zamanda Sony’nin kendi LF-S50G ve SRS-XB501G cihazları, Google Home veya Amazon Echo gibi popüler akıllı hoparlörler ile birlikte de çalışıyor. 

Akıllı hoparlörler sayesinde kullanıcılar sadece seslerini kullanarak televizyonlarını kontrol edebiliyor ve içerikleri izleyebiliyor (Yıl içinde bunlara başka özellikler de eklenecek). Sony Android TVler Apple AirPlay 2 ve HomeKit ile uyumlu olacaklar. 

AirPlay 2 iPhone, iPad ve Mac üzerinden içerikleri Sony TV’lerde sorunsuzca izlenmeye izin veriyor. Böylece iTunes ve diğer video uygulamaları üzerinden direct olarak Sony TV’leriniz dizi ve film izleyebilir, fotoğrafları görüntüleyebilirsiniz.

 AirPlay 2 hoparlörleri üzerinden tüm evde senkronize bir şekilde müzik veya podcast dinleyebilirsiniz. HomeKits, Apple Siri uygulaması ya da Home uygulamasını üzerinden akıllı ev aletlerinizi kolay ve güvenilir şekilde kontrol etmenizi sağlar. 
TV’ler, otomasyonlar ve kanallar dahilinde diğer Home Kit aksesuarları ile Home uygulamasına eklenebilir. Örneğin, kullanıcılar Home Kit uygulamasında "Film Gecesi" bölümü oluşturabilir ve akıllı TV’lerini rahatça açıp, ışığı loşlaştırıp Siri'ye filmi başlatmasını söyleyebilir. Airplay2 ve Home Kit desteği 2019 yılında ZG9, AG9, XG95, XG85 modellerinde yer alacak. 

Daha da kullanıcı dostu bir deneyim sağlayan yeni kolay kontrol edilebilir akıllı uzaktan kumanda, izleyicilerin kablo/uydu kutularını, Blu-ray Disk oynatıcılarını, oyun konsollarını uzaktan kumanda değişikliği yapmadan kontrol etmesine imkan veriyor (desteklenen cihazlar, bölgeye göre farklılık gösterir). 

RF sayesinde akıllı uzaktan kumandayı TV’ye doğrultmadan kullanmak da mümkün oluyor. Yeni geliştirilmiş kullanıcı ara yüzü de, en sevdiğiniz uygulama ve ayarlara kusursuz ve hızlı erişim sağlıyor. 

Sony Europe aynı zamanda AG8 4K HDR OLED, XG95/XG90 4K HDR Full Array LED, XG85 4K HDR LED ve WG6 Full HD HDR LED TV’lerin de 2019 yılında satışa sunulacağını duyurdu.  

Yeni Sony TV Modelleri ve Ana Özellikleri 

MASTER Serisi ZG9 8K HDR Full Array LED TV (98 inç ve 85 inç) • Sony’nin 8K TV’leri, 8K HDR’ın mükemmelliğini Sony’nin eşsiz MASTER Serisi felsefesi ile birleştirerek tam anlamıyla özgün bir deneyim ile içeriği yaratıcısının arzuladığı şekilde hayata geçiriyor. • Picture Processor X1™ Ultimate ve 8K X-Reality PRO ile görüntüleri gerçek zamanlı olarak netleştirip düzeltirken, Sony’nin özel 8K veri tabanını kullanarak, görüntüleri gerçek 8K kalitesine yükseltiyor. 

• Backlight Master Drive full array LED arka aydınlatma teknolojisi, 8K’ya ayarlanmış, bağımsız olarak kontrol edilen, ultra yoğun LED modülleri bir araya getirerek inanılmaz derinlikte siyahlar, baş döndürücü açık tonlar ve daha canlı renkler sunuyor. 
• İleriki dönemde, 8K görüntü ve 4K Yüksek Dinamik Aralık sağlayan HDMI 2.1 kablosu ile desteklenecektir. • 8K X-tended Dynamic Range™ PRO, geleneksel LED TV’lerin 20 katı kontrast sağlıyor. 

• Dört adet öne bakan hoparlöre sahip Acoustic Multi-Audio ve Sony’nin Sound-from-Picture Reality deneyimi ile aksiyon ve ses hassas şekilde hizalanarak, seyir çok daha sarmalayıcı hale geliyor. • TV Centre Speaker Modu ile televizyon, ev sineması kurulumu içinde merkezi hoparlör olarak kullanılabiliyor. • Televizyon yandan izlendiğinde renk kaymalarını minimize eden X-Wide Angle, televizyon nereden izlenirse izlensin gölge ve tonları aslına sadık şekilde görme imkanı sunuyor.

 • X-Motion Clarity, hızlı hareketlerin net ve pürüzsüz olmasını sağlıyor; flulaşmayı önlemek için hareketli görüntüler hassas şekilde kontrol edilirken, hızlı akan sahnelerde dahi, görüntüler parlaklığından bir şey kaybetmeyerek saflığını koruyor. • Netflix Calibrated Mode, içerik yaratıcısının vizyonunu doğrudan televizyona taşıyor.

 • IMAX Enhanced Mode, IMAX Enhanced içeriğinden tam olarak faydalanarak evde tamamen sarmalayıcı bir eğlence deneyimini televizyona taşıyor. • Dolby Vision™, sahneleri gerçek haliyle izlemek için canlı şekilde hayata geçirirken, Dolby Atmos™ tüm odayı sarmalayıcı surround ses ile dolduruyor. 
• Android TV platformu ve yerleşik Google Assistant ile, hızlıca eğlenceye erişebilir, cevaplar alabilir ve evinizin etrafındaki cihazları kontrol edebilirsiniz. En son gişe hasılatı kıran filmi bulun, büyük maçın skorunu kontrol edin veya ışığı kısın; bunların hepsini, uzaktan kumandaya gerek duymadan, sadece sesinizle yapabilirsiniz. (Google Assistant kullanılabilirliği bölgeye göre değişiklik gösterir.) 
• Kolay kontrol edilebilen akıllı uzaktan kumanda; set üstü kutu ve diğer cihazları HDMI üzerinden TV’ye bağlayın ve hepsini tek bir akıllı kumanda kullanarak kontrol edin (bölgeye göre değişiklik gösterir); dahili ses kontrollü mikrofon ve kullanım kolaylığı için geliştirilmiş düğme düzeni ile, daha ince ve daha kapsamlı tasarım. 
• Stressiz kullanım için yeni işlemci; uygulamaların başlatılması, TV’nin açılması ve daha fazlasında, daha hızlı tepki. 

MASTER Serisi AG9 4K HDR OLED TV (77 inç, 65 inç ve 55 inç)• 

Picture Processor X1™ Ultimate, şu teknolojilerle birlikte en üst düzey 4K HDR izleme deneyimi sağlıyor: Object-based Super Resolution, Object-based HDR remaster, Super Bit Mapping™ 4K HDR ve Dual database processing. 

• Pixel Contrast Booster, sekiz milyon kendinden aydınlatmalı piksel ve Sony’nin orijinal OLED panel kontrol aygıtı ile eşi görülmemiş siyahlar, gerçek renkler ve geniş izleme açısı ile ciddi ölçüde zenginleştirilmiş bir deneyim sunuyor.

 • Sizi tamamen yeni bir eğlence deneyimi ile sarmalayan, çok boyutlu ses sunan iki güçlü subwoofer ve iki aktüatör ile Acoustic Surface Audio+. TV Centre Speaker Mode, televizyonu, ev sineması kurulumu içinde merkezi hoparlör olarak kullanma seçeneğini sunuyor. Harika detaylara sahip görüntüler, büyüleyici işitsel-görsel performans için Sony’nin Sound-from-Picture Reality teknolojisi ile birleşiyor. 
• Odaya resim çerçevesi gibi kolayca uyum sağlayan ve duvara pürüzsüzce monte edilebilen ince duvar montaj tasarımı. 

• Netflix Calibrated Mode, içerik yaratıcısının vizyonunu doğrudan televizyona taşıyor. • IMAX Enhanced Mode, IMAX Enhanced içeriğinden tam olarak faydalanarak evde tamamen sarmalayıcı bir eğlence deneyimini televizyona taşıyor. • Dolby Vision™, sahneleri gerçek haliyle izlemek için canlı şekilde hayata geçirirken, Dolby Atmos™ tüm odayı sarmalayıcı surround ses ile dolduruyor. 

• Android TV platformu ve yerleşik Google Assistant ile, hızlıca eğlenceye erişebilir, cevaplar alabilir ve evinizin etrafındaki cihazları kontrol edebilirsiniz. 

En son gişe hasılatı kıran filmi bulun, büyük maçın skorunu kontrol edin veya ışığı kısın; bunların hepsini, uzaktan kumandaya gerek duymadan, sadece sesinizle yapabilirsiniz. (Google Assistant kullanılabilirliği bölgeye göre değişiklik gösterir.) 

• Kolay kontrol edilebilen akıllı uzaktan kumanda; set üstü kutu ve diğer cihazları HDMI üzerinden TV’ye bağlayın ve hepsini tek bir akıllı kumanda kullanarak kontrol edin (bölgeye göre değişiklik gösterir); dahili ses kontrollü mikrofon ve kullanım kolaylığı için geliştirilmiş düğme düzeni ile, daha ince ve daha kapsamlı tasarım. • Stressiz kullanım için yeni işlemci; uygulamaların başlatılması, TV’nin açılması ve daha fazlasında, daha hızlı tepki.

AG8 Serisi BRAVIA OLED 4K HDR TV (65 inç ve 55 inç) 

• Benzersiz siyahlar, zengin renkler ve geniş izleme açısı ile, ciddi ölçüde zenginleştirilen görsel deneyim sağlayan 8 milyon kendinden aydınlatmalı OLED pikselinin bulunduğu OLED panel. • Object-based Super Resolution, Super Bit Mapping™ 4K HDR ve Dual database processing teknolojileri ile en üst düzey 4K HDR izleme deneyimi sağlayan 4K HDR Processor X1 Extreme. 
• Tüm ekranın doğrudan ekrandan yayılan harika ses ile titreşmesini sağlayan Acoustic Surface Audio. Bu, geleneksel TV’lerin sunamadığı, görüntü ile sesin mükemmel bir bileşimini sunan, Sound-from-Picture Reality teknolojisine de imkan verir. 

• Ses barı kullanımı için ideal. Standı 180 derece çevirdiğinizde, ses barını rahatlıkla TV’nizin altına yerleştirebilmenizi sağlayacak şekilde yükselir. • IMAX Enhanced içeriğinden tam olarak faydalanarak evde tamamen sarmalayıcı bir eğlence deneyimini televizyona taşıyan IMAX Enhanced Mode. • Dolby Vision™, sahneleri gerçek haliyle izlemek için canlı şekilde hayata geçirir. 

• Android TV platformu ve yerleşik Google Assistant ile, hızlıca eğlenceye erişebilir, cevaplar alabilir ve evinizin etrafındaki cihazları kontrol edebilirsiniz. En son gişe hasılatı kıran filmi bulun, büyük maçın skorunu kontrol edin veya ışığı kısın; bunların hepsini, uzaktan kumandaya gerek duymadan, sadece sesinizle yapabilirsiniz. (Google Assistant kullanılabilirliği bölgeye göre değişiklik gösterir.) •

XG95 Serisi (85 inç, 75 inç, 65 inç ve 55 inç) 4K HDR Full Array LED TV 

• Picture Processor X1™ Ultimate, şu teknolojilerle birlikte en üst düzey 4K HDR izleme deneyimi sağlıyor: Object-based Super Resolution, Object-based HDR remaster, Super Bit Mapping™ 4K HDR ve Dual database processing. 
• Geleneksel LED TV’lerin 6 katı kontrast sağlayan X-tended Dynamic Range™ PRO ile, full-array lokal olarak karartmalı arka aydınlatma. 
• Ses Konumlandırmalı Tweeterlara sahip Acoustic Multi-Audio, Sony’nin Sound-from-Picture Reality deneyiminden hareketle aksiyon ve sesin tam olarak hizalandığı ve çok daha sarmalayıcı bir izleme deneyimi sunuyor. 
• Televizyon yandan izlendiğinde renk kaymalarını minimize eden X-Wide Angle, televizyon nereden izlenirse izlensin gölge ve tonları aslına sadık şekilde görme imkanı sunuyor. (85 inç ve 75 inç modellerde mevcuttur.) 

• X-Motion Clarity, hızlı hareketlerin net ve pürüzsüz olmasını sağlıyor; flulaşmayı önlemek için hareketli görüntüler hassas şekilde kontrol edilirken, hızlı akan sahnelerde dahi, görüntüler parlaklığından bir şey kaybetmeyerek saflığını koruyor. 
• İçerik yaratıcısının vizyonunu doğrudan televizyona taşıyan Netflix Calibrated Mode.
 • IMAX Enhanced içeriğinden tam olarak faydalanarak evde tamamen sarmalayıcı bir eğlence deneyimini televizyona taşıyan IMAX Enhanced Mode.
• Dolby Vision™ sahneleri gerçek haliyle izlemek için canlı şekilde hayata geçirirken, Dolby Atmos™ tüm odayı sarmalayıcı surround ses ile dolduruyor. 
• Android TV platformu ve yerleşik Google Assistant ile, hızlıca eğlenceye erişebilir, cevaplar alabilir ve evinizin etrafındaki cihazları kontrol edebilirsiniz. En son gişe hasılatı kıran filmi bulun, büyük maçın skorunu kontrol edin veya ışığı kısın; bunların hepsini, uzaktan kumandaya gerek duymadan, sadece sesinizle yapabilirsiniz. (Google Assistant kullanılabilirliği bölgeye göre değişiklik gösterir.) 
• Kolay kontrol edilebilen akıllı uzaktan kumanda; set üstü kutu ve diğer cihazları HDMI üzerinden TV’ye bağlayın ve hepsini tek bir akıllı kumanda kullanarak kontrol edin (bölgeye göre değişiklik gösterir); dahili ses kontrollü mikrofon ve kullanım kolaylığı için geliştirilmiş düğme düzeni ile, daha ince ve daha kapsamlı tasarım. 
• Stressiz kullanım için yeni işlemci; uygulamaların başlatılması, TV’nin açılması ve daha fazlasında, daha hızlı tepki.

XG90 Seriesi 4K HDR Full Array LED TV (49 inç) 

• Object-based Super Resolution, Super Bit Mapping™ 4K HDR ve Dual database processing teknolojileri ile en üst düzey 4K HDR izleme deneyimi sağlayan 4K HDR Processor X1 Extreme. 
• Geleneksel LED TV’lerin 6 katı kontrast sağlayan X-tended Dynamic Range™ PRO ile, full-array lokal olarak karartmalı arka aydınlatma. 
• X-Motion Clarity, hızlı hareketlerin net ve pürüzsüz olmasını sağlıyor; flulaşmayı önlemek için hareketli görüntüler hassas şekilde kontrol edilirken, hızlı akan sahnelerde dahi, görüntüler parlaklığından bir şey kaybetmeyerek saflığını koruyor. 
• IMAX Enhanced içeriğinden tam olarak faydalanarak evde tamamen sarmalayıcı bir eğlence deneyimini televizyona taşıyan IMAX Enhanced Mode. 
• Dolby Vision™, sahneleri gerçek haliyle izlemek için canlı şekilde hayata geçirir. 

• Android TV platformu ve yerleşik Google Assistant ile, hızlıca eğlenceye erişebilir, cevaplar alabilir ve evinizin etrafındaki cihazları kontrol edebilirsiniz. 

En son gişe hasılatı kıran filmi bulun, büyük maçın skorunu kontrol edin veya ışığı kısın; bunların hepsini, uzaktan kumandaya gerek duymadan, sadece sesinizle yapabilirsiniz. (Google Assistant kullanılabilirliği bölgeye göre değişiklik gösterir.)

XG85 Series 4K HDR LED TV (85 inç, 75 inç, 65 inç ve 55 inç) 

• 4K HDR Processor X1™, Object-based HDR remaster teknolojisi ile daha fazla derinlik, doku ve doğal renk üretiyor. 
• Ses Konumlandırmalı Tweeterlara sahip Acoustic Multi-Audio, Sony’nin Sound-from-Picture Reality deneyiminden hareketle aksiyon ve sesin tam olarak hizalandığı ve çok daha sarmalayıcı bir izleme deneyimi sunuyor. 
• Renk hassasiyeti daha da geliştirilen TRILUMINOS™ Ekran ile, canlı, genişletilmiş renk aralığı. 
• Dolby Vision™ sahneleri gerçek haliyle izlemek için canlı şekilde hayata geçirirken, Dolby Atmos™ ise tüm odayı sarmalayıcı surround ses ile dolduruyor. 
• Android TV platformu ve yerleşik Google Assistant ile, hızlıca eğlenceye erişebilir, cevaplar alabilir ve evinizin etrafındaki cihazları kontrol edebilirsiniz. En son gişe hasılatı kıran filmi bulun, büyük maçın skorunu kontrol edin veya ışığı kısın; bunların hepsini, uzaktan kumandaya gerek duymadan, sadece sesinizle yapabilirsiniz. (Google Assistant kullanılabilirliği bölgeye göre değişiklik gösterir.) 

• Kolay kontrol edilebilen akıllı uzaktan kumanda; set üstü kutu ve diğer cihazları HDMI üzerinden TV’ye bağlayın ve hepsini tek bir akıllı kumanda kullanarak kontrol edin (bölgeye göre değişiklik gösterir); dahili ses kontrollü mikrofon ve kullanım kolaylığı için geliştirilmiş düğme düzeni ile, daha ince ve daha kapsamlı tasarım. • Stressiz kullanım için yeni işlemci; uygulamaların başlatılması, TV’nin açılması ve daha fazlasında, daha hızlı tepki.

WG6 Serisi Full HD HDR LED TV (50 inç ve 43 inç) 
• X-Reality™ PRO görüntü işleme, sıradışı görüntü netliği için her bir pikseli bir üst seviyeye yükseltiyor. Kareler analiz edilirken, her bir sahne, resimlerin rötuşlanması ve parazitin azaltılması için Sony’nin özel görüntü veri tabanı ile eşleştiriliyor, böylece muazzam gerçekçilikte bir görüntü elde ediliyor. 
• ClearAudio+, sarmalayıcı bir surround ses deneyim için, TV’nin sesinde ince ayarlamalar yapıyor. 
• Daha hızlı ağ kurulumu ve daha kolay içerik ve uygulama arama için yenilenen kullanıcı ara yüzü. 
• Uzaktan kumanda üzerindeki YouTube™ butonu, bu internete hazır TV’de YouTube™’a hiç olmadığı kadar hızlı erişimi mümkün hale getiriyor.

Top Post Ad

Below Post Ad