Hot Widget

Type Here to Get Search Results !

Spotify’ı En Etkili Şekilde Kullanmak için 7 İpucu

Kumsallardaki gün batımı gibi yaz tatilleri de yavaş yavaş sona ererken, gerçeklerle yüzleşme vakti geldi: Okullar açıldı. Ama yazın bitmesi müzik dinlemeye engel değil çünkü Spotify aynı zamanda çok iyi bir çalışma arkadaşı. Bu okul yılında favori şarkılarınızı sınıf arkadaşlarınızla paylaşabilir ya da harika çalma listeleri eşliğinde çok daha verimli bir çalışma ortamı yaratabilirsiniz. Okul zamanı müzik dinleme deneyimlerinizi daha etkin kılmak için Spotify’ın 7 ipucuna mutlaka göz atın!  

1. Çevrim dışı olduğunuzda da müzik dinleyin 
Eğer spor salonunuz kalın tuğlalar ile inşa edildiyse ve oradaki Wİ-Fİ bağlantısı kötüyse hiç dert etmeyin. Spotify Premium ile mat üzerindeki anlarınız başlamadan önce çalma listelerinizi indirip, sonrasında çevrim dışı müzik dinleyebilirsiniz.  

2. Favori liste ve şarkılarınızı arkadaşlarınız ile paylaşın
 Shakespeare “Ne borç veren ne borç alan ol” demiş” ama kendisi elbette o zaman Spotify’ı bilemezdi. QR kod mantığıyla çalışan Spotify Codes sayesinde arkadaşlarınızın çalma listeleri ve şarkılarını kolaylıkla ekleyebilir ve paylaşabilirsiniz. Nasıl derseniz cevabı burada.  

3. Arkadaşlarınızla ortak çalma listesi oluşturun 
Ortak çalma listesi ile Spotify hesabı olan herkes kendi favori şarkılarını ekleyebilir. Bu sadece anlık bir eğlence değil aynı zamanda, yıllar sonra dönüp baktığınızda arkadaşlarınızla seçtiğiniz şarkılar üzerinden nostalji de yaratacak. Ortak çalma listesinin nasıl oluşturulduğunu öğrenin. 

 4. Rutin uyku düzeninize ger dönün  
Yaz tatili aynı zamanda geç saatlere uzayan akşamlar demek – ve okullar açıldığında sorumluluk sahibi bir insanın uyuma programı da bunu yansıtmalı. Yatağa geçmeden önce Spotify’daki dingin ve rahatlatan müziklerden oluşan çalma listelerine göz atın ve mışıl mışıl uyuyun. Uyku ile ilgili tüm çalma listelerini burada bulabilirsiniz.  

5. Ders çalışırken havaya sokan çalma listeleri 
En iyi 90’ların hip-pop’uyla mı çalışıyorsunuz yoksa şarkıların sözleri dikkatinizi dağıttığı için beyaz gürültü ya da klasik müziği mi tercih ediyorsunuz? Spotify’ın sizin ders çalışma havanıza uygun çalma listeleri var. Farklı türde pek çok çalma listesini keşfedin.  

6. Şarkılar arası sessizlikler, tarih oldu! 
Eğer ders çalışıyorsanız ve sabit bir müziğe ihtiyacınız varsa yani bir şarkının bitip bir sonrakinin başladığı o aradaki boş saniyelerden hoşlanmayanlardan biriyseniz, bunu değiştirmek sizin elinizde.

 “Ayarlar” sekmesine tıklayın, aşağı kaydırın ve “Çalma” ibaresine basın, böylece şarkılar arası geçişlerdeki duraklamaları düzenleyebilirsiniz.  

7. Şarkılarınız sona erince benzer şarkılar dinlemeye devam edin 
Çalma listeleriniz ya da seçtiğiniz albüm bitince AutoPlay modu ile Spotify’ın dinlediğiniz şarkıların benzerlerini sunmasını sağlayabilirsiniz. Sadece “Ayarlar” sekmesinin altına bakın ve “Çalma” ibaresini tıkladıktan sonra “AutoPlay” ayarını seçin.

Top Post Ad

Below Post Ad