Hot Widget

Type Here to Get Search Results !

BluTV o ülkelerde Açıldı

Türkiye'nin sevilen dijital platformu BluTV, stratejik ortaklıklarla faaliyet verdiği coğrafyaları genişletmeye devam ediyor. 

Ortadoğu ve Kuzey Afrika Bölgesi’nde de hizmet veren BluTV, Nisan itibarıyla Irak, Azerbaycan ve Katar’da telekom operatörleriyle iş birliği yaptı. 
Türkiye'nin sevilen dijital platformu BluTV, Orta Avrupa, Ortadoğu, Afrika, Latin Amerika ve Asya’da 1 milyardan fazla izleyicisi olan Türk dizilerini ve filmlerini dünyaya tek bir çatı altında ulaştırma hedefiyle daha geniş bir coğrafyaya hizmet vermek için çalışmalarını sürdürüyor. 

Türkiye dışında Ortadoğu ve Kuzey Afrika’da da Arapça olarak faaliyet gösteren BluTV, Nisan itibarıyla telekom operatörleriyle yaptığı stratejik ortaklık neticesinde Irak, Azerbaycan ve Katar’daki izleyicilerle de buluşmaya hazırlanıyor. 

 Üç ülke, üç stratejik iş birliği
 Korona pandemisi nedeniyle herkesin evden çalıştığı böyle zor bir dönemde üç farklı ülkede üç farklı stratejik işbirliği hayata geçirildi. Irak’ın en önde gelen telekom operatörü Zain ile iş birliği yapan BluTV, Irak’ı zengin içerikleriyle tanıştıracak.

Zain aboneleri BluTV’ye mobil ödemeyle üye olabileceği gibi, internet paketlerine dahil şekilde de satın alabilecek. BluTV, Nisan ayındaki ikinci iş birliğini Azerbaycan’ın GSM operatörlerinden Azercell ile yaptı.

Azercell müşterileri artık mobil ödemeyle BluTV’ye üye olabilecek, ayrıca Azercell BluTV üyelikleri için özel kampanyalar da düzenleyecek. 

Nisan ayında son olarak Vodafone Katar entegrasyonunu tamamlayan BluTV, Ramazan öncesi büyük bir kampanya ile Vodafone Katar’ın eğlence platformu üzerinden aboneleriyle buluşacak.  

Hedefte Latin Amerika ülkeleri var 

2018 yılında BluTV Arabic ile Ortadoğu ve Kuzey Afrika bölgesinde yurtdışında hizmet vermeye başladıklarını söyleyen BluTV Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Alpay Güler, “Ortadoğu’daki ilk stratejik ortaklığımızı Saudi Telecom ile yaptık. 

Ardından Orange, Vodafone, Ooredoo gibi bölgenin önde gelen operatörleriyle entegrasyonlarımızı tamamlayarak en ünlü Türk dizileri, filmleri ve BluTV’nin orijinal yapımlarını hem Arapça dublajlı hem de altyazılı olarak sunmaya başladık. 

Bu yıl ise Azerbaycan, Irak ve Katarlı izleyicilere de ulaşmak için iş birliği anlaşmalarımızı tamamladık. 

Şimdiki hedefimiz ise Türk dizilerinin büyük rağbet gördüğü İspanyolca konuşulan Latin Amerika ülkeleri ve Türkçe, Urdu, Hintçe konuşulan Asya bölgelerindeki kullanıcılara ulaşmak” diye konuştu.  

BluTV hakkında:  

2015 yılında Türkiye’nin ilk üyelik modelli dijital yayın platformu olarak kurulan BluTV, özel yapımları kadar yurtdışında beğenilen içerikleri ile de izleyicileriyle buluşturuyor. 

Türkiye dışında, tüm dünyada da Türkçe olarak, Ortadoğu ve Kuzey Afrika’da Arapça olarak faaliyet gösteren, her ay 4 milyon saatten fazla içerik tüketilen platform, bugüne kadar 6 milyon izleyiciye ulaştı. 

Türkiye’nin dijital platformu BluTV, bugüne kadar hayata geçirdiği 18 özel yapımının sayısını her geç gün arttırarak ilgi çekici içerikler sunmaya devam ediyor.

Top Post Ad

Below Post Ad