Hot Widget

Type Here to Get Search Results !

Yazın dünyada en çok DaBaby’den “ROCKSTAR”, Türkiye’de ise Oğuzhan Koç’tan “Kendime Sardım” dinlendi

2020 yazı diğerlerinden çok farklıydı ama müzik ve podcast yayınları bu sene de yaz mevsiminin her anına durmaksızın eşlik etti. 


Spotify’ın 1 Haziran-15 Ağustos tarihleri arasındaki verilerine göre DaBaby’nin Roddy Ricch ile birlikte seslendirdiği “ROCKSTAR” tüm dünya genelinde 2020 yazının en çok dinlenen şarkısı olurken, Türkiye’de ise ilk sırada Oğuzhan Koç’un “Kendime Sardım” şarkısı yer aldı. Oğuzhan Koç, şarkısının ilk sırada yer alması ile ilgili şunları söyledi: “Kendime Sardım çıkalı 3 ay olmasına rağmen müzik kariyerimin önemli şarkılarından birine dönüştü. 

Şarkının başarısı önümüzdeki dönemde denemek istediğim yeni şeyler için de büyük bir motivasyon kaynağı oldu.'' 2020 yazına damga vuran şarkıların yanı sıra bu yaz en çok dinlenen podcast yayınları ile ilgili daha fazla bilgi aşağıda yer alıyor:  

YAZIN EN ÇOK DİNLENEN ŞARKILARI 
2020 yazında tüm dünyada en çok dinlenen ikinci şarkı, The Weeknd’den “Blinding Lights” olurken, Spotify’ın spor/egzersiz çalma listelerine sıklıkla eklenen SAINt JHN’un “Roses - Imanbek Remix” adlı hareketli şarkısı da 3’üncü sıraya yerleşti.

 Harry Styles “Watermelon Sugar” adlı şarkısıyla beğeni toplayarak 2020 yazının en çok dinlenen TOP 5 listesinde yerine aldı. Bir başka isim Dua Lipa ise karantina döneminde müzikseverlerle buluşturduğu Future Nostalgia albümünden “Don’t Start Now” ve “Break My Heart” adlı şarkılarıyla TOP 20 listesinde iki kez boy gösterdi. 

Ariana Grande de TOP 20 listesinde birden fazla kez karşımıza çıkan isimlerden. Lady Gaga ile birlikte seslendirdiği “Rain On Me” ve Justin Bieber’la olan düeti “Stuck with U” 2020 yazının en çok dinlenen şarkıları arasında yer aldı. Gelelim Türkiye’de 2020 yazında en çok dinlenen şarkılara… 

1 Haziran - 15 Ağustos tarihleri arasındaki verilere göre, Türkiye’de Oğuzhan Koç’un ardından, listesinin ikinci sırasında Ezhel, Murda düeti Bi Sonraki Hayatımda Gel yer alırken, iki rapçinin bu şarkısını ise Zeynep Bastık’ın eğlenceli POP şarkısı Her Mevsim Yazım takip etti. 

Listenin 2 ve 3’üncü sırasına yerleşen bu isimler, TOP 20 listesinde birden fazla kez karşımıza çıkıyor. Made In Turkey ve AYA düetleri ile birlikte Ezhel ve Murda ikilisini TOP 20 Türkiye listesinde toplam üç kez görürken, Zeynep Bastık’ı ise Uslanmıyor 

Bu şarkısı ile birlikte listede ikinci kez görüyoruz. Türkiye’de 2020 yazına damga vuran TOP 20 şarkı arasındaki tek yabancı şarkı ise global listede 3’üncü sıraya yerleşen Roses - Imanbek Remix oldu. 

YAZIN EN ÇOK DİNLENEN PODCAST’LERİ 
Yayına yalnızca üç hafta önce başlaması bile The Michelle Obama Podcast yayınının milyonlarca dinleyicisiyle yazın en çok dinlenen podcast olmasını engelleyemedi. 

2020 yazının global TOP 10 Podcast listesinin ilk sırasına yerleşen Michelle Obama’yı, 1 Haziran 15 Ağustos arasındaki dinleyici sayısına dayanarak NPR News Now ve The Daily takip etti. Listenin en çok dinlenen global diğer podcast yayınları ise şöyle: 

Call Her Daddy, TED Talks Daily, Harry Potter At Home: Readings, Crime Junkie. Türkiye’de ise 2020 yazının en çok dinlenen podcast’lerinin başında tanınan isim Serdar Kuzuloğlu tarafından yayınlanan Zihnimin Kıvrımları yer alıyor. 

Türkiye’de listenin geri kalanında yer alan bazı podcast yayınları ise şöyle: O Tarz Mı?, umarim annem dinlemez ve Nasıl Olunur. Spotify’ın yaz listelerini aşağıda daha detaylı olarak görebilirsiniz. İlgili görselleri burada görebilir ve 2020 yazının dünya genelinde en çok dinlenen şarkılarının yer aldığı Songs of Summer çalma listesini ise burada bulabilirsiniz.  

Dünya genelinde 2020 yazında en çok dinlenen şarkılar (1 Haziran ile 15 Ağustos 2020 tarihleri arasındaki verilere dayanmaktadır) 
1. “ROCKSTAR” - DaBaby featuring Roddy Ricch 2. “Blinding Lights” - The Weeknd 3. “Roses - Imanbek Remix” - SAINt JHN 4. “Savage Love (Laxed - Siren Beat)” - Jason Derulo and Jawsh 685 5. “Watermelon Sugar” by Harry Styles 6. “death bed (coffee for your head)” - Powfu, beabadoobee 7. “Rain On Me” - Lady Gaga featuring Ariana Grande 8. “Toosie Slide”- Drake 9. “Breaking Me” - Topic, A7S 10. “Dance Monkey” - Tones And I 11. “ily (i love you baby)” - Surf Mesa featuring Emilee 12. “Don’t Start Now” - Dua Lipa 13. “Party Girl” - StaySolidRocky 14. “Blueberry Faygo”- Lil Mosey 15. “Break My Heart” - Dua Lipa 16. “Stuck with U” - Ariana Grande featuring Justin Bieber 17. “Someone You Loved” - Lewis Capaldi 18. “MAMACITA” - Black Eyed Peas, J. Rey Soul, Ozuna 19. “La Jeepta - Remix” - Anuel AA, Brray, Juanka, Myke Towers, Nio Garcia 20. “The Box” - Roddy Ricch  

Türkiye’de 2020 yazında en çok dinlenen şarkılar: (1 Haziran ile 15 Ağustos 2020 tarihleri arasındaki verilere dayanmaktadır): 
1. Kendime Sardım - Oğuzhan Koç 2. Bi Sonraki Hayatımda Gel - Ezhel, Murda 3. Her Mevsim Yazım - Zeynep Bastık 4. Siyah - Patron, Sagopa Kajmer 5. Unutulacak Dünler - Gazapizm 6. Aykız- Remix - Ben Büdü, Reynmen 7. Made In Turkey - Ezhel, Murda 8. Nimet - Didomido, Eglo G 9. Roses - Imanbek Remix - Imanbek, SAINt JHN 10. Sağı Solu Kes - Gazapizm 11. Kafamda kentsel dönüşümler - İkiye On Kala 12. Cennetten Çiçek - Zehra 13. AYA - Ezhel, Murda 14. NAPIYON LAN - Murda, SFB 15. Kalmam - Ebru Yaşar 16. Kazılı Kuyum - Yüzyüzeyken Konuşuruz 17. ALEV ALEV - Ati242, Zen-G 18. Yağmurlar - Anıl Piyancı, Perdenin Ardındakiler 19. Uslanmıyor Bu - Zeynep Bastık 20. Salına Salına - Velet  

Dünya genelinde 2020 yazında en çok dinlenen podcast yayınları (1 Haziran ile 15 Ağustos 2020 tarihleri arasındaki verilere dayanmaktadır) 
1. The Michelle Obama Podcast 2. NPR News Now 3. The Daily 4. Call Her Daddy 5. TED Talks Daily 6. Harry Potter At Home: Readings 7. Crime Junkie 8. Gemischtes Hack 9. Snacks Minute 10. Mama Knows Best

Türkiye’de 2020 yazında en çok dinlenen podcast yayınları (1 Haziran ile 15 Ağustos 2020 tarihleri arasındaki verilere dayanmaktadır)
 1. Zihnimin Kıvrımları 2. O Tarz Mı? 3. umarim annem dinlemez 4. Merdiven Altı Terapi 5. Fularsız Entellik 6. Psikolog Beyhan BUDAK 7. yesimbayraktar 8. Nasıl Olunur 9. Gülünecek Bir Şey Göremiyorum 10. Soru Cevap
Tags

Top Post Ad

Below Post Ad