Hot Widget

Type Here to Get Search Results !

Samsung TV’lerin 54mm’den 2,3mm’ye baş döndüren yolculuğu

Samsung, tam 14 yıldır üst üste global TV pazarında liderlik koltuğunda yerini güçlü şekilde koruyor. Bunun da en büyük nedeni markanın yıllar boyunca tüketicilerin beklentilerini karşılamak için sürekli yaptığı yenilikler. Samsung’un 2006 yılında piyasaya sürdüğü Bordeaux LCD TV’nin lüks parlak çerçevesi 54mm genişliğindeyken günümüzde Samsung’un Sonsuz Ekran teknolojisi sayesinde, televizyon ve çevresi arasındaki sınırlar adeta ortadan kalktı ve 2,3 mm kalınlığında ultra ince çerçeveli TV’ler hayatımızın vazgeçilmez bir parçası oldu. 

İşte Samsung TV’lerin baş döndüren ekran boyutu yolculuğu… Dünyanın önde gelen lider teknoloji markası Samsung’un geliştirdiği TV’ler, görüntü kalitelerinin yanı sıra ekran boyutları açısından da yıllar boyunca çarpıcı gelişimi gözler önüne seriyor. 

Bu gelişim sayesinde Samsung marka televizyonlar sinema deneyimini artık evlerimize taşıyor. Samsung daha büyük ekranlar geliştirmek için çok çalışmakla kalmıyor, aynı zamanda mümkün olan en iyi izleme deneyimini sunmak için televizyonların tasarımını geliştirmeye de odaklanıyor. 

Ürün Tasarımcısı Seungho Lee bu durumu, “Samsung’un QLED 8K 2020 televizyonları, kullanıcıların tam bir sürükleyicilikle izleme ve dinleme deneyimine odaklanmasını sağlıyor. 

Bu yenilikçi ekranlarla, ekran alanının %99'unun kullanılması ve optimize edilmiş izleme deneyimi için televizyon ekranlarındaki sınırları ortadan kaldırmak amacıyla çerçeve boyutlarını küçülttük." sözleriyle özetliyor.  

QLED 8K 2020 serisi ve Samsung’un büyük ekran televizyonları, tasarım yolculuğunda da birçok yeniliği beraberinde getirdi:
 • TV'lerin sonsuz Ekran tasarımı; ürün, alan, ortam ve kullanıcı arasındaki sınırları ortadan kaldırarak bir televizyon ekranının gerçek potansiyelini ortaya koyuyor. 

 • Azaltılmış siyah matris ve çerçeve kenarları sayesinde ekranın kenarları daha az görünüyor ve bu sayede televizyon tamamen sürükleyici bir televizyon deneyimi sağlıyor. 
 • Televizyonların minimalist tasarım estetiği, ekranın kenarlarında şık köşeli detaylara sahip. 
 • Bir parmak kalınlığından daha ince olan televizyon standı, tümüyle televizyonu öne çıkarıyor ve izleyiciler bu standın varlığını zor fark ediyor. 
• Televizyonun 15mm’lik plaka tipi tek gövdeli ince tasarımı ise kullanıcıların en sevdikleri içeriklere tam olarak odaklanabilmeleri için televizyonun monte edildiğinde sorunsuz bir şekilde duvarda durmasını sağlıyor.  

 

Samsung televizyonlarının ekran boyutu gelişimi 

Tasarımsal mükemmelliğe giden yolda Samsung TV’lerin boyutundaki çığır açan değişim de önemli bir rol oynadı. İşte Samsung TV’lerin ekran boyutundaki büyük gelişimi ortaya koyan tarihi yolcuğun kilometre taşları: 

 • 2006: Bordeaux LCD TV’nin lüks parlak çerçevesi 54 mm genişliğindeydi. 

 • 2008: Crystal Rose LCD TV ile ekranın üç boyutlu olarak çok net şekilde görünmesini sağlayan yenilikçi çift enjeksiyon teknolojisi sayesinde çerçeve kalınlığı 45 mm'ye düşürüldü. 

• 2010: Smart 3D Led TV’de çerçeve malzemesi metal ile değiştirildi ve kalınlık 28 mm'ye düşürüldü. 

 • 2014: Kavisli UHD TV’nin kavisli tasarımı ve 10,5 mm kalınlığındaki çerçeve, sürükleyici bir izleme deneyimi sağladı. 

 • 2017: QLED TV’de ekranın dört tarafında "çerçevesiz" bir tasarım uygulandı ve gerçek çerçeve genişliği 12,5 mm'ye düşürüldü.

 • 2019: QLED 8K serisinde ise ultra geniş ekranlar ve yalnızca 13,5 mm kalınlığındaki ultra ince çerçeveler tüketicilerle buluştu. 

 • 2020: Hayatımıza giren Sonsuz Ekran, televizyon ve çevresi arasındaki sınırları ortadan kaldıran ve izleyicilere daha da sürükleyici bir deneyim sunan 2,3 mm kalınlığında ultra ince bir çerçeveyle adeta bir devrim yaptı.

Top Post Ad

Below Post Ad