Hot Widget

Type Here to Get Search Results !

Ericsson'dan Türkiye'ye yapay zeka ve otomasyon merkezi

Yapay zeka ve otomasyon alanında araştırmalar yapılacak yeni merkez Ericsson’un Operations Engine modelinden faydalanacak Servis sağlayıcıların dijital dönüşüm girişimlerini destekleyecek 
 

Yerel Araştırma ve Geliştirme ekosistemini destekleyecek Ericsson (NASDAQ:ERIC), Ericsson, Türkiye'de Yapay Zeka (AI) ve Makine Öğrenimi (Machine Learning) dahil olmak üzere yeni nesil teknolojilere dayalı yüksek değerli mühendislik ve tasarım çözümlerinin teşvik edilmesini amaçlayan yeni merkezini duyurdu. 
 
130 yıldan bu yana Türkiye'deki varlığını sürdüren Ericsson, Araştırma ve Geliştirme faaliyetleriyle ülke ekonomisine katkıda bulunuyor ve yerel üretim olanakları sağlıyor. 
 


Ericsson, Türkiye'nin uzun vadeli vizyonuna bağlılığının bir parçası olarak, yerel Ar-Ge ekosisteminin desteklenmesi ve Uygulama, Geliştirme ve Bakım (ADM) portföyünü geliştirmek için büyümeye devam ediyor. 
 
Yapay zeka yeteneklerinden faydalanacak olan merkezin, servis sağlayıcıların dijital planlarını ayrıntılı bir şekilde tasarlayabilmelerine yardımcı olması amaçlanıyor. Ericsson Genel Müdürü Işıl Yalçın yeni açılacak merkezle ilgili olarak şunları söyledi:
 
"Dijital dönüşümden geçen servis sağlayıcılar, yeni hizmetleri pazara ilk sunan ve ihtiyaç duyulan çevikliğe ulaşmak için giderek daha fazla yapay zeka ve otomasyona yöneliyor. 
 
Ericsson olarak yeni merkezimizin kurulmasıyla birlikte ekosistemimizi daha da geliştirecek, sadece Türkiye'de günümüzün teknolojik ortamında ihtiyaç duydukları araçlara Türk mühendislerimizle destek olacağız.” 
 
En son Ericsson Mobilite Raporuna göre, 5G'nin 2025 yılına kadar Orta Doğu ve Kuzey Afrika (MENA) bölgesinde 80 milyon aboneye ulaşması ve toplam mobil aboneliklerin yüzde 10'unu temsil etmesi bekleniyor. 
 
Sonuç olarak servis sağlayıcılar, verilerde yaşanan büyük artışı desteklemede çok önemli zorluklarla karşı karşıya kalıyor ve genellikle Bilişim Teknolojileri dönüşümü stratejilerinin bir parçası olarak ağ ve uygulama performansını iyileştirme yoluna gidiyor. 
 
Ericsson, Yönetilen Hizmetler Merkezi'ne servis sağlayıcıların müşterileriyle olan etkileşimlerini artırmak için çeşitli yapay zeka tabanlı yönetim hizmetleri ekleyerek 5G’ye giden yolda onların yanında olmaya ve desteklemeye devam edecek.

Top Post Ad

Below Post Ad