Hot Widget

Type Here to Get Search Results !

Spotify’dan yeni kişiselleştirilmiş çalma listeleri

Geçen ay gerçekleşen online Stream On etkinliğinde duyurulduğu gibi Spotify, bir süredir yepyeni kişiselleştirilmiş çalma listeleri olan Spotify Mix’leri üzerinde çalışıyordu. 
 

Bu yeni kişiselleştirilmiş çalma listeleri, mevcut Spotify kataloğunun son derece popüler olan ve Spotify kullanıcıları tarafından en çok dinlenen çalma listelerinden biri olan Daily Mix’ten ilham alınarak oluşturuldu. 


 
Bugünden itibaren, dünya genelinde Spotify Free (ücretsiz) ve Premium kullanan dinleyiciler, müzik zevklerine göre gelişecek ve kolayca hatırlanabilecek isimleriyle üç yeni mix kategorisine ulaşabilecek: sanatçı mix, müzik türü mix ve on yıl mix. 
 
Dinleyici odaklı bu mix listeler, kullanıcıların sevdikleri şarkılarla başlıyor ve sevecekleri düşünülen şarkılarla güncelleniyor, yani dinleyici eğilimleri ile birlikte sürekli olarak gelişiyor. 
 
Her bir mix kategorisi sıkça güncellendiği gibi; kullanıcıların sıklıkla dinledikleri sanatçılar, müzik türleri, on yılları içeren ve her bir kullanıcıya özel olarak hazırlanan çalma listelerinden oluşuyor. 
 
 Kullanıcılar sanatçı mix, müzik türü mix ve on yıl mix gibi yeni kategorilere, “Senin için” sekmesi içinde yer alan Ara bölümünden ulaşabiliyor. 
 
Spotify’ın kullandığı makina öğrenimi (machine learning) hakkında daha fazla bilgi almak için Spotify’ın AR-GE Bölüm Başkanı Gustav Söderström tarafından hazırlanan Spotify: A Product Story podcast’inin son bölümünü dinleyebilirsiniz. 
 
Söz konusu podcast serisi, Spotify’ın ürün geliştirme yolculuğu boyunca verilen kararlarla ilgili kullanıcılara kısa bir bakış sağlamak üzere tasarlandı.
Tags

Top Post Ad

Below Post Ad