Hot Widget

Type Here to Get Search Results !

Çocuklar, Tivibu ile evde robotik kodlamayı öğrendiler

Türk Telekom’un dijital televizyon platformu Tivibu ve en popüler kanalları arasında yer alan Da Vinci TV, tasarım odaklı düşünce ile geleceğin teknolojilerini üreten çocukların yetişmesine destek vermek için “VR ile evde Robotik ve Kodlama Atölyesi” düzenledi. 
 

Çocuklar uzaktan katıldıkları atölyede, VEXRobotics’in yeni yazılımı #VEXCode VR ile evde robot olmadan uzaktan robotik kodlamayı ve VR teknolojisini öğrendiler. 
 
Robotların bilgisayar bilimini (CS) gerçek dünyadaki uygulamalarla hayata geçirdiğini ve çocukları öğrenmeye motive ettiğini hepimiz biliyoruz. Artık STEM öğrenimi, fiziksel VEX robotlarına erişimi olmayan öğrenciler için de evde devam ediyor. 


 
Yeni nesil öğrenenler yaratılmasına öncülük eden Türk Telekom Tivibu ve Da Vinci TV’nin uzun yıllara dayanan güçlü iş birliği ile düzenlenen robotik ve kodlama eğitimlerinde, çocukların ilgi çekici deneyimlerle kendilerini yeni dünyaya daha donanımlı olarak hazırlanmaları hedefleniyor. 
 
Türk Telekom Tivibu 126. Kanal’da yayınlanan Da Vinci TV ile düzenlenen robotik ve kodlama atölyelerinde her yaştan öğrenciye Scratch Blocks tarafından desteklenen blok tabanlı bir kodlama ortamı kullanarak çocukların sanal bir robotu evlerinde uzaktan eğitimle kodlamaları öğretiliyor. 
 
Da Vinci Hakkında 
Da Vinci; Londra, Berlin, İstanbul ve Lüksemburg'da ofisleri bulunan çocuklar için eğitici eğlence uygulamalarına odaklanan özel bir küresel medya şirketi ve uygulama geliştirme stüdyosudur. 
 
Bağlı tüm cihazlar ve platformlardan ulaşılabilen Da Vinci, çocuklarda merak uyandıran, ilham verici ve yaratıcı oyunları ve TV şovları ile dünyanın en büyük medya kütüphanelerinden birine sahiptir. 
 
Şirketin misyonu, ilham verici videolar ve oyunlar yoluyla keşif ve hayal gücüne olan tutkuyu ateşleyerek çocukların tam potansiyellerini ortaya çıkarmaktır. 
 
Mobil uygulamaları, TV uygulamaları ve kanalları aracılığıyla Da Vinci içerikleri 190'dan fazla ülkede yaklaşık 60 milyon aile ve çocuktan oluşan bir izleyici kitlesi tarafından izlenmektedir.

Top Post Ad

Below Post Ad