Hot Widget

Type Here to Get Search Results !

TikTok ekran süresi yönetimi için yeniliklerini duyurdu

Dünyanın önde gelen eğlence platformu TikTok, ekran süresi yönetimine ilişkin yeni düzenlemelerini duyurdu. 
 

Bu düzenlemelerle birlikte TikTok topluluğundaki kişiler, uygulamada geçirdikleri süreleri daha sağlıklı bir şekilde analiz edebilecek ve kendi düzenleyebilecekleri periyotlarla “mola uyarısı” alabilecek. 
 


Dijital cihazlar ve uygulamalarla olumlu bir ilişkiye sahip olmak, yalnızca ekran süresini sağlıklı bir şekilde yönetmekle ilgili değil, aynı zamanda insanların çevrimiçi deneyimlerini kontrol altında tuttuklarını bilmeleri ve bunun onları daha güvende hissettirmesiyle de ilgilidir. 
 
TikTok deneyiminin kontrolünün kendisinde olduğunu hissetmesini kolaylaştırmak için topluluğuna iki yeni pratik araç sundu. 
 
 Bunlardan ilki “mola uyarıları”. TikTok kullanıcılarının her gün uygulamada ne kadar zaman geçirmek istediklerine karar vermelerine yardımcı olan günlük ekran başında kalma süresi limitlerini halihazırda uygulamaya almıştı. 
 
Şimdiyse platform, topluluğundaki kullanıcılara düzenli ekran molaları sağlayarak insanların TikTok'ta ne kadar zaman harcadıklarını kontrol etmelerini sağlayan bir aracı aktif hale getirdi. 
 
Bu araç sayesinde TikTok kullanıcılarına, kendi belirledikleri sürede kesintisiz bir TikTok kullanımının ardından ara vermeleri gerektiği hatırlatılacak. Bir diğer yenilikse ekran başında geçirilen sürenin takip edilebileceği yeni gösterge paneli. 
 
Bu panel sayesinde TikTok kullanıcıları, uygulamada geçirdikleri günlük süreye, uygulamayı kaç kez açtıklarına, gündüz ve gece saatlerinin dökümüyle birlikte TikTok'ta ne kadar zaman harcadıklarına ilişkin verilere ulaşabilecek. 
 
Kullanıcılar ayrıca, gösterge panelini incelemek için haftalık bildirimler alabilecek. Birçok ülkede bügun kullanıma açılan düzenlemelerin, bu ayın sonunda Türkiye'de de aktif olması bekleniyor. 
 
 TikTok’tan Yeni Kılavuz 
TikTok topluluğunun dijital alışkanlıklarını gözden geçirmesini desteklemek için “Ailem ve arkadaşlarımla dijital refahımı nasıl yansıtabilirim?” isimli yeni bir kılavuz da yayınlandı. 
 
Güvenlik Merkezinden erişilebilen bu kılavuzda kullanıcılar, TikTok'ta veya başka bir platformda nasıl zaman harcadıklarını görebilecek ve kendilerine en uygun sınırları belirleyebilecek. 
 
Ayrıca topluluktaki genç kullanıcılar için haftalık dijital refah uyarıları gönderilecek. 13 ila 17 yaş arasındaki bir kullanıcı uygulamayı günde 100 dakikadan fazla kullandığında, ona uygulamayı bir sonraki açışında ekran süresi sınırı hatırlatılacak. 
 
Açıklanan değişikliklerle gençler, ebeveynler ve TikTok topluluğundaki herkes zamanlarını nasıl harcadıkları konusunda daha fazla söz sahibi olacak ve ekran sürelerini daha sağlıklı yönetebilecek. 0
Tags

Top Post Ad

Below Post Ad