Hot Widget

Type Here to Get Search Results !

Operatörler, deprem bölgesindeki baz istasyonlarına enerji sağlamak için tüm imkânlarını seferber ediyorlar”

Mobil Telekomünikasyon Operatörleri Derneği olarak, deprem bölgesindeki vatandaşlarımızın iletişim ihtiyacını karşılamak en büyük önceliğimizdir. 
 

Üye operatörlerimiz Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone, AFAD ve ilgili bakanlıklarımızla iş birliği halinde, bölge halkına en iyi hizmeti verme gayretiyle çalışmalarına aralıksız devam etmektedir. Bölgede oluşan enerji kesintileri iletişimi de etkilemektedir. 
 


 Dağıtım şirketlerince bölgeye elektrik verilememesi, baz istasyonları için gerekli enerjinin jeneratörlerle sağlanmasını gerektirmektedir. Enerji ihtiyacının karşılanması için operatörler tarafından bölgeye acilen 3.485 adet jeneratör sevk edilmiştir. 
 
 İletişim ancak seyyar enerji kaynakları ve bu kaynakların çalışması için gerekli olan enerji tedariki sayesinde sürdürülebildiğinden, hizmet süreçlerinde bazı aksaklıklar yaşanabilmektedir. Enerji iletimi konusundaki onarım çalışmaları hızla devam etmektedir. 
 
Diğer yandan, ne yazık ki, depremler nedeniyle üç operatörümüzün depremden etkilenen 10 ilde yer alan 8.900 baz istasyonundan 2.451 adedi aldıkları ciddi hasar sebebiyle devre dışı kalmıştır. Baz istasyonları onarım çalışmaları tüm hızıyla devam etmektedir. Ayrıca, bölgeye toplam 190 adet mobil baz istasyonu sevk edilmiştir. 
 
Depremden etkilenen ve bölgede arama kurtarma çalışmalarına destek veren vatandaşlarımız için çalışmalarımızın 7/24 sürdüğünü bir kez daha belirtmek isteriz. Deprem felaketinde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz.  
 
Mobil Telekomünikasyon Operatörleri Derneği m-TOD Hakkında Mobil Telekomünikasyon Operatörleri Derneği (m-TOD), mobil iletişim sektörünün ortak problemlerinin çözümüne yönelik faaliyet alanları oluşturmayı ve ortaya çıkan çözüm önerilerini hayata geçirmeyi hedefleyerek Mayıs 2017’de faaliyetlerine başladı. 
 
m-TOD, kamu, özel sektör, sivil toplum ve akademik paydaşları ile geliştirdiği işbirlikleriyle sektöre ilişkin tüm süreçlerde etkin bir rol üstlenmektedir. 
 
m-TOD, yatırım ortamının korunmasını temin etmek, Türkiye’nin teknolojik ilerlemesini hızlandırmak ve devamlılığını sağlamak öncelikleriyle ulusal ve uluslararası platformlarda faaliyetlerini sürdürmektedir.
Tags

Top Post Ad

Below Post Ad