Hot Widget

Type Here to Get Search Results !

Panasonic projeksiyonlar, tarihi Normandiya Çıkarması'nı sürükleyici görsel sergiyle hayata geçiriyor

Panasonic Görsel teknolojisi, Arromanches-les-Bains Müzesi'nde Normandiya işgali ve D-Day sonrası operasyonlar hakkında sürükleyici ve bilgilendirici bir deneyim sunuyor 
 

Kuzey Fransa kıyısındaki Arromanches-les-Bains'teki D-Day Müzesi, tarihi Normandiya çıkarması öncesindeki, sırasındaki ve sonrasındaki etkinliği göstermek için Panasonic projektörleri seçti ve 1944 olaylarını daha önce hiç olmadığı kadar sürükleyici ve etkileşimli deneyimlerle hayata geçirdi. 


 
AV entegratörü Auvisys ile birlikte çalışarak yeniden inşa edilen Müze, serginin dört temel alanında 1944 olaylarını hayata geçirmek için yenilikçi, sessiz ve güvenilir projektörlere ihtiyaç duyuyordu. Bu dört temel alan da bir oditoryum, video duvar resmi, projeksiyon haritalama ve sanal gerçeklik projeksiyonlarından oluşuyor. 
 
Müze, bu çalışma için Panasonic'in son teknoloji ürünü PT-MZ16K, PT-RZ790 ve PT-RZ990 lazer projektörleri ile ET-EMW300, ET-DLE060, ET-DLE085 ve ET-DLE020 lenslerini tercih etti. 
 
Türünün ilk örneği olan müze, 6 Haziran 1944'teki iniş sırasında beş odak noktasındaki plajdan biri olan Gold Beach'teki D-Day inişlerinin coğrafi merkez üssünde yer alıyor. 
 
Oluşturulan sergi, Mulberry limanları adı verilen iki yapay limandan birinin işgalini ve ardından inşasını tasvir ediyor.
 
'Mulberry B', 1944 yazında insanları, ekipmanları ve malzemeleri iç kısımlara taşımak için Arromanches'te inşa edildi ve Cherbourg ve Le Havre'ın ağır şekilde güçlendirilmiş derin su limanlarını hızla ele geçirme ihtiyacını ortadan kaldırdı. 
 
Lojistik, Avrupa'nın kurtuluşunda kilit öneme sahipti ve zirve yaptığı döneminde her 80 saniyede bir malzeme yüklü dolu bir kamyon bu yapay limandan ayrılıyordu. 
 
Panasonic'in projeksiyon haritalama teknolojisini kullanan ziyaretçiler, sergilenen mevcut eserleri tamamlayan sürükleyici ve etkileşimli bir deneyim aracılığıyla ihtiyaç duyulan benzeri görülmemiş lojistik operasyonu gerçekten görselleştirebiliyor ve anlayabiliyor. 
 
 Projeksiyon ortamlarının çoğunun küçük alanlardan oluşması nedeniyle müze, Panasonic teknolojisini seçerken önemli bir farklılaştırıcı unsur olan kısa mesafeli ve ultra geniş açılı lenslere ihtiyaç duyuyordu. 
 
Müze, D-Day sonrası operasyonları tasvir eden 28m²'lik büyük modele projeksiyon için sadece Panasonic'in sunduğu ET-DLE020 ultra geniş açılı lense sahip bir PT-RZ990 projektör kullandı. 
 
Panasonic teknolojisinin sürükleyici yetenekleri, Mulberry B limanının Manş Denizi'ne bakan pencerelerin önünde yer alan şeffaf bir holografik tuval üzerine yansıtılması sayesinde en iyi şekilde gösteriliyor. Böylece ziyaretçiler 1944'te 10 günden kısa bir sürede olduğu gibi inşa edilen yapay limana tanık olabiliyor. 
 
Panasonic'in PT-MZ16K ve PT-RZ Serisi projektörlerinin sunduğu son teknoloji ürünü toza dayanıklı optik motor ve 20.000 saat bakım gerektirmeyen çalışma, sergilerin hasar riski olmadan sürekli çalışmasını sağlıyor. 
 
Sessiz bir şekilde çalışan Panasonic projektörler, saygı ve barış gerektiren bir ortamda ziyaretçileri rahatsız etmiyor. D-Day Müzesi Direktörü Frédéric Sommier, konuyla ilgili şunları söylüyor: 
 
"Yeni binanın teknolojik katkısı ve özellikle Panasonic projektörlerinin kullanımı sayesinde tarih, gelecekle buluşuyor. Sürükleyici videoların kullanımı, D-Day Landings'in tarihini görselleştirmeye yardımcı oluyor ve görüntünün kelimeler üzerindeki gücünden yararlanıyor."

Top Post Ad

Below Post Ad