Hot Widget

Type Here to Get Search Results !

Wıcked Türkçe Alt Yazılı İlk Fragmanı Paylaşıldı

Yirmi yıldır sahnelerin en sevilen ve en uzun soluklu müzikallerinden biri olan Wicked, uzun zamandır beklenen beyazperde yolculuğunu bu kış sezonunda kuşaklara yön veren, muhteşem bir sinema olayı olarak gerçekleştiriyor. 
 

Oz cadılarının muhteşem hikayesi Wicked'da, Emmy, Grammy ve Tony ödüllü güçlü oyuncu Cynthia Erivo (Harriet, Broadway's The Color Purple), sıradışı yeşil teni nedeniyle yanlış anlaşılan ve gerçek gücünü henüz keşfetmemiş genç bir kadın olan Elphaba rolünde; 
 


Grammy ödüllü, albümü iki milyondan fazla satan stüdyo sanatçısı ve küresel süperstar Ariana Grande, ayrıcalık ve hırsla bezenmiş, gerçek kalbini henüz keşfetmemiş popüler bir genç kadın olan Glinda rolünde yer alıyor.
 
İkili, fantastik Oz Ülkesi'ndeki Shiz Üniversitesi'nde öğrenciyken tanışır ve aralarında alışılmadık ama derin bir dostluk oluşur. Muhteşem Oz Büyücüsü ile karşılaşmalarının ardından dostlukları bir dönüm noktasına ulaşır ve hayatları çok farklı yollara sapar. 
 
Glinda'nın popülerliğe olan amansız arzusu; onu, güç tarafından baştan çıkarılırken, Elphaba'nın kendine ve çevresindekilere sadık kalma kararlılığı, geleceği üzerinde beklenmedik ve şoke edici sonuçlar doğuracaktır. 
 
Oz'daki olağanüstü maceraları, sonunda İyi Glinda ve Batı'nın Kötü Cadısı olarak yazgılarını tamamlamalarını sağlayacaktır. Filmde ayrıca Shiz Üniversitesi'nin muhteşem müdiresi Madam Morrible rolünde Oscar® ödüllü Michelle Yeoh; çapkın ve gamsız prens Fiyero rolünde Jonathan Bailey (Bridgerton, Fellow Travelers) yer alıyor; 
 
Tony adayı Ethan Slater (Broadway's Spongebob Squarepants, Fosse/Verdon) fedakar bir Munchkin öğrencisi olan Boq rolünde; Marissa Bode ilk uzun metraj filminde Elphaba'nın en sevdiği kız kardeşi Nessarose rolünde; ve popüler kültür ikonu Jeff Goldblum efsanevi Oz Büyücüsü rolünde yer alıyor. 
 
Karakterler arasında Emmy adayı Bowen Yang (Saturday Night Live) ve Bronwyn James (Harlots) tarafından canlandırılan Glinda'nın iki işbirlikçi arkadaşı Pfannee ve ShenShen ile; Tony adayı Keala Settle (The Greatest Showman) tarafından canlandırılan ve film için yeni yaratılan bir karakter olan Bayan Coddle da yer alıyor. 
 
Ünlü film yapımcısı Jon M. Chu (Crazy Rich Asians, In the Heights) tarafından yönetilen Wicked, iki bölümden oluşan sürükleyici bir kültür şöleninin ilk bölümü.
 
Wicked Bölüm İki'nin 26 Kasım 2025'te sinemalarda olması planlanıyor. Wicked'in yapımcılığını; filmleri, televizyon programları ve sahne yapımlarıyla toplam 46 Oscar® adaylığı, 58 Emmy adaylığı ve 36 Tony adaylığı bulunan Marc Platt (La La Land, The Little Mermaid) ve Platt'in gişe rekorları kıran Wicked müzikalinin yapımcılığını birlikte üstlendiği Tony ödüllü David Stone (Kimberly Akimbo, Next to Normal) üstleniyor. 
 
Uygulayıcı yapımcılar ise David Nicksay, Stephen Schwartz ve Jared LeBoff. Gregory Maguire'ın çok satan romanından uyarlanan Wicked, sahne prodüksiyonunun kitap yazarı Winnie Holzman ve efsanevi Grammy ve Oscar® ödüllü besteci ve söz yazarı Stephen Schwartz tarafından beyazperdeye uyarlandı. Broadway müzikalinin yapımcılığını Universal Stage Productions, Marc Platt, the Araca Group, Jon B. Platt ve David Stone üstleniyor.

Top Post Ad

Below Post Ad