Hot Widget

Type Here to Get Search Results !

Lenovo, Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’nin ana sponsoru oldu

Teknoloji devi Lenovo, dünyanın sayılı liglerinden kabul edilen ve Avrupa'nın en iyi ligleri arasında olan Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’nin 2018 - 2019 sezonu ana sponsoru oldu. 

Teknolojide yüksek performansın adı Lenovo, şimdi sahada da performansın sembolü olarak Türkiye’de basketbolun geleceğine destek verecek. 

Dünyanın ve Türkiye’nin lider teknoloji şirketlerinden Lenovo, dünyanın sayılı liglerinden biri olarak kabul edilen ve Avrupa'nın en iyi ligleri arasındaki Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’nin ana sponsoru oldu. 


Lenovo’nun lig sponsorluğu 7 Haziran 2018’de İstanbul’da yapılan basın toplantısı ile duyuruldu. Basın toplantısı Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu, Türkiye Basketbol Federasyonu CEO’su Ömer Onan ve Lenovo Türkiye Genel Müdürü Emre Hantaloğlu’nun katılımıyla gerçekleşti. 

Yeni nesilleri uzun ömürlü ve yüksek performanslı teknolojiyle buluşturan Lenovo, sahada yüksek performansa dayanan yeni nesil basketbol için Türkiye’de bu sporun geleceğine destek verecek. Lenovo, basketbolun yanı sıra yüksek performans, mükemmellik ve hız gerektiren başka spor alanlarında da yatırım yapıyor. 

Marka, tasarım, performans ve inovasyon konusundaki mükemmelliğiyle tanınan küresel ikonik marka Ferrari ile iş birliğini geçtiğimiz aylarda açıkladı. Yine geçtiğimiz aylarda MotoGP pistinde yüksek performansı ile Dünya Şampiyonluğu‘nda zirveye oynayan Ducati ile sponsorluk anlaşması imzaladı. 

Lenovo Türkiye son olarak Beşiktaş JK iş birliği ile dünyada bir spor kompleksi içinde yer alan ilk gerçek kapsamlı gaming alanı olan Lenovo Game On’u açtı. Oyun severler Lenovo Game On’da yüksek performanslı ürünlerle yepyeni bir oyun deneyimi yaşama şansına sahip oldu. 

Lenovo’nun 7 Haziran 2018’de gerçekleştirilen Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’nin ana sponsorluğu basın toplantısında TBF Başkanı Hidayet Türkoğlu şunları söyledi: “Özel sektörün değerli markalarının önce sporu, sonra da basketbolu bir iletişim platformu olarak seçmeleri bizleri gururlandırıyor. Basketbolun sunduğu heyecan ve mücadele dolu ortamlasporseverleri birleştiriyor, büyük ve güçlü bir aile oluyoruz. 

Teknolojide performans, dinamizm ve mükemmellik temalarını sahiplenen Lenovo’nun, 2018-2019 Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’ne de bu enerjiyle büyük değer katacağına eminim.”

 Lenovo Türkiye Genel Müdürü Emre Hantaloğlu da ligin ana sponsoru olmaları ile ilgili şu açıklamayı yaptı: “Lenovo olarak Avrupa’da basketboldaki yüksek performansları ve başarılarıyla bize yaşatan Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’nin ana sponsoru olmaktan gurur ve mutluluk duyuyoruz. 

Lenovo, Türkiye’de ve dünyada bilgisayarlarının yüksek performansı ile büyük hayran kitlesine sahip. Markamızın teknolojide sahiplendiği yüksek performans, mükemmellik ve hızı, basketbol sahasına taşıyacağız. 

Avrupa’nın önde gelen liglerinden biri olan Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’ne ana sponsorluğumuzun hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum.Türkiye Basketbol Federasyonu ile gerçekleştirdiğimiz bu işbirliği ile yeni nesil basketbol için temel oluşturacağız.”

Top Post Ad

Below Post Ad