Hot Widget

Type Here to Get Search Results !

Emirates sanal gerçeklik teknolojisinin öncülüğünü yapıyor

Emirates, yolcularına internet adresi emirates.com üzerinden, uçaklarının iç kısımlarını 3D olarak, 360 derece görüntüleme imkânı sağlıyor 

İnsanları ve şehirleri birbirine bağlayan Emirates Havayolu, inovasyon çalışmalarına bir yenisini daha ekledi. Havayolu,emirates.com adresinde, 3D koltuk modellerini tanıtarak, dijital platformunda, sanal gerçeklik (VR) teknolojisini kullanan ilk havayolu şirketi oldu. 

Emirates, yolcularına A380 ve Emirates Boeing 777 uçaklarının iç kısımlarını 3D olarak 360 derece görüntüleme ve koltuklarını, ferah kabinleri ve Emirates’in uçak içindeki ürünlerini inceleme imkânı sağlayan bir görüntüleme sistemi sunuyor. 
emirates.com’da mevcut olan bu VR özelliği, kullanıcılara üzerinde gezinilebilen bağlantı noktalarını kullanarak, Emirates A380’nin, Economy, Business ve First Class kabinlerinin yanı sıra, ikonik uçak içi Lounge ve Spa’dan oluşan alanlarında navigasyon imkânı sağlıyor. 

Emirates’in Kurumsal İletişim, Pazarlama ve Marka (Dijital) Üst Düzey Başkan Yardımcısı Alex Knigge konu ile ilgili yaptığı açıklamada: “Yolcularımıza hem karada hem de uçakta, eşsiz bir seyahat deneyimi sağlamak için sürekli yatırım yaparken, aynı zamanda, onlara, dünya çapında bir dijital deneyim sağlamak için, yoğun bir şekilde çalışıyoruz. 

Bu, yolcularımıza uçağa binmeden önce, olağanüstü Emirates deneyimi hakkında bilgi almaya yönelik büyük fırsat sağlayan, yeni VR teknolojisini sunan ilk havayolu şirketi olmaktan dolayı memnunuz. 

Müşterilerle yaptığımız kullanılabilirlik testlerimizde, koltuklarını seçerken, 3D kabin ve koltuk modelleri ile özellikle ilgili olduklarını gördük” dedi. Yüksek kaliteli, 3D olarak oluşturulmuş grafikler, gerçeğe yakın, sıra dışı bir görselleştirme imkânı sağlıyor. 

Bu üç boyutlu deneyim, şu anda, Emirates A380’in üç sınıfında mevcut ancak kısa zamanda, A380 ve Boeing 777 uçaklarının tümünü kapsayan filonun tamamına yönelik görselleştirmeleri de içerecek. 

Kabinlerin 3D 360 derece görüntüleri, daha fazla üç boyutlu deneyim için, bir sanal gerçeklik öğesi de içeriyor. Kullanıcılar, Google Cardboard gibi, herhangi bir VR başlığı kullanarak, ellerini kullanmadan kabinde gezinme ve koltuklarını seçme imkanına sahip. 

Bu ödüllü teknoloji, herhangi bir dış uygulama ya da eklentiye gerek olmaksızın, tüm cihazlarla uyumluluk taşıyor. 3D koltuk modelleri, en son Crystal Cabin Ödülleri’nde, bu projeyle, en vizyoner konsept alanında Kristal Kabin ödülünü alan Renacen ile birlikte geliştirildi. 

Mobil cihazları ile emirates.com’a ya da Emirates’in iOS ve Android’e yönelik uygulamasına erişen yolcular, çevrimiçi olarak, 3D koltuk haritası üzerinden, check-in yapmaları öncesinde, koltuklarını ayrıca inceleme imkanına sahip olacaklar. 

Bu hizmet, yolcuların bir koltuktan diğerine gezinmelerine ve hatta yolcu adaylarının, 3D ortamda, istedikleri koltuğun rezervasyonunu gerçekleştirmelerine deimkân tanıyor. 

Yeni 3D kabin modellerinin yanı sıra, emirates.com’da tüm kabinlerin, seyahat deneyimini ortaya koyan, yeni ürün videoları da mevcut. Videolar bir kılavuz görevi görüyor ve yeni yolculara, Emirates’in seyahat deneyimi ile ilgili net bir fikir kazandırıyor. 

Emirates ayrıca, dijital kullanıcı deneyimini geliştirmeye yönelik başka fırsatların belirlenmesi için, farklı coğrafyalarda, sık sık kullanılabilirlik araştırmaları gerçekleştirmeye devam ediyor.
Tags

Top Post Ad

Below Post Ad