Hot Widget

Type Here to Get Search Results !

DJI Matrice 30 drone tanıtıldı

DJI Enterprise, yeni nesil kurumsal drone sistemleriyle profesyonel drone operatörlerinin uçuş deneyimini bir üst düzeye taşıyor ve kurumsal kullanım alanlarını genişletiyor. 
 

Şirketin yeni tanıttığı Matrice 30 Serisi ve ekipmanları profesyonel kullanımda zorlu görevlere meydan okuyor. 
 
Bilkom güvencesi ile Türkiye pazarı ile buluşan DJI Enterprise tamamen uzaktan kontrol edilebilen filo yönetimi sistemi ve otonom yerleşim ve şarj istasyonunu bir araya getirerek profesyonel drone operatörlerine güçlü bir uçuş platformu sunan hepsi bir arada çözümünü tanıttı. 
 


Kamu güvenliği kurumları, altyapı denetçileri ve enerji operatörleri gibi kurumsal drone kullanıcılarına yeni işlevler sunan yeni entegre çözüm, DJI'ın dönüştürücü teknolojisinin tüm potansiyelinden faydalanarak yeni nesil operasyonlar yürütmelerine olanak tanıyor. 
 
 
DJI'ın Kurumsal Stratejilerden Sorumlu Kıdemli Direktörü Christina Zhang, "DJI Enterprise olarak çalışma hayatını dönüştüren, hayat kurtarmaya yardımcı olan, fiziksel altyapıyı sürdürmeye ve çevreyi korumaya destek olan drone çözümleri geliştirmeye devam ediyoruz. 
 
Üstün performans, taşınabilirlik ve kullanım kolaylığı sağlayan DJI Matrice 30, DJI FlightHub 2 Fleet Management Cloud Software ve DJI Dock'un mükemmel entegrasyonu sayesinde kurumsal müşterilerimizin uygun düzenleyici izinleriyle görsel görüş alanının ötesine uçma olanağı sağlayarak otonom çözümler alanına girmelerini sağlıyor ve geleceğe taşıyoruz. 
 
Acil kurtarma görevleri, çevre koruma, enerji hatlarının denetimi ve kültürel mirasın dijitalleştirilmesi ve korunması gibi çeşitli alanlarda kullanım bulan 360 derecelik bir çözüm paketiyle hayat kurtaran ve işleri kolaylaştıran yeni nesil hava araçlarını sunmaktan büyük mutluluk duyuyoruz" dedi.  
 
Güçlü, çok yönlü ve taşınabilir ticari drone: Yeni DJI Matrice 30 
Sırt çantasına sığabilen DJI Enterprise'ın yeni amiral gemisi drone ürünü DJI Matrice 30, birden fazla yüksek performanslı sensörü tek bir kameraya entegre ediyor ve tamamen baştan tasarlanmış bir uzaktan kumanda ile kontrol ediliyor. 
 
Uçuş deneyimini önemli ölçüde iyileştiren yükseltilmiş Pilot 2 yazılımıyla zorlu profesyonel kullanımlar için çok daha fazla güç, dayanıklılık ve yetenek sunuyor. 
 
Kompakt boyutu, kolay taşınabilmesi ve hızlı kurulumu DJI Matrice 30'u kurumsal kullanım için ideal bir çözüm haline getiriyor. Olağanüstü performansı ve yeni biçiminin yanı sıra DJI M30, profesyonellerin yakın çevrelerinin ötesine uçmalarına ve üstün performans elde etmelerine olanak tanıyor. 
 
Uzaktan ve gözetimsiz operasyonlar için yeni bulut tabanlı DJI FlightHub 2 filo yönetimi yazılımı ve DJI Dock ile sorunsuz bir şekilde entegre olarak çeşitli sektörler verimlilik ve inovasyonlar getiriyor. M30 serisinde M30 ve M30T olmak üzere iki farklı model bulunuyor. 
 
M30 modeli, 5×~16× optik ve 200x dijital yakınlaştırma destekleyen 48 megapiksel 1/2" CMOS sensörüne sahip zoom kamera, 12 megapiksel geniş açılı kamera, 8K fotoğraf ve 4K/30 FPS video çözünürlüğü ve 1.200 metreye kadar nesnelerin kesin koordinatlarını veren lazer telemetre içeriyor. 
 
M30T, ek olarak 640 x 512 piksel radyometrik termal kamerayı bünyesinde barındırıyor. IP55 standardında koruma ile şiddetli yağmur, rüzgar, kar, buz ve yüksek irtifa gibi zorlu koşullarda -20°C ila 50°C arası sıcaklıklarda olağanüstü bir performans sunuyor. 
 
Düşük ışık koşullarında da kullanılabilen DJI M30, yerleşik yedekleme sistemleri, acil durum inişi, sistem durum yönetimi ve altı yönlü engel aşım sensörleriyle görevlerin başarıyla tamamlanmasına olanak tanıyor. Dört antenli OcuSync 3 iletişim sistemi sayesinde zorlu çalışma ve karmaşık arazi koşullarında dahi çalışabiliyor. 
 
Diğer ticari drone'lardan farklı olarak açılması, toplanması ve taşınması kolay katlanabilir ve hafif bir tasarıma sahip. Kendi kendini ısıtabilen TB30 pil tasarımı en az 400 şarj döngüsünü destekliyor ve 41 dakikalık bir uçuş süresine olanak tanıyor. 
 
Akıllı BS30 şarj kutusu 30 dakikada yüzde 20'den yüzde 90'a ulaşabilen hızlı pil şarj imkanı sağlıyor. Kendi kendine kilitleme sistemi sayesinde tek bir düğmeye basarak katlanabiliyor. Bu özellikler, DJI M30'u en hızlı ve kolay kurulan yüksek performanslı DJI Enterprise drone haline getiriyor. 
 
 Yeni amiral gemisi kurumsal uzaktan kumanda: DJI RC Plus
Yeni DJI RC Plus uzaktan kumanda, profesyonel pilotların yüksek beklentilerini karşılıyor. DJI RC Plus, etkileyici bir parlaklık sayesinde pilotların daha fazla görsel bilgi görmesini sağlayan 7 inç genişliğinde yüksek çözünürlüklü bir ekrana sahip. IP54 sertifikasına sahip DJI RC Plus, M30'da olduğu gibi şiddetli yağmurda kullanılabiliyor. 
 
DJI RC Plus'ın ekranının yan tarafında bulunan kontrol çubuklarının altında 6 fiziksel düğme bulunuyor. Geniş açı, yakınlaştırma, kızılötesi ve FPV görünümleri gibi kritik işlevlerin kolayca kontrol edilmesini sağlayarak pilotluğu kolaylaştırıyor.
 
 6 saat ekran süresi bulunan RC Plus'un görevin kesintiye uğramasını engelleyen dahili bataryası ve değiştirilebilir bataryası bulunuyor. İletişim yedekliliği için aynı zamanda Mikro SD kart, USB, HDMI, USB Type C ve 4G bağlantı seçenekleri sunuyor.  
 
Maksimum entegrasyon ve yüksek farkındalık: DJI FlightHub 2 
DJI Enterprise'ın filo yönetim yazılımı olan DJI FlightHub 2, yer ekipleri, drone'lar, pilotlar ve toplanan tüm veriler arasında senkronizasyon ve koordinasyon sağlıyor.
 
Tamamen bulut tabanlı hale getirilen DJI FlightHub 2, artık uzaktan kumandanın yanı sıra bilgisayarlar, tabletler ve hatta mobil cihazlar gibi web tarayıcısı olan tüm cihazlardan uçuş görevi yönetimine ve operasyonel görüntülemeye olanak tanıyor. 
 
Tüm ekipler ve yöneticiler konumlarından bağımsız olarak uygulamayı kullanabiliyor ve toplanan verileri görebiliyor. Ürün aynı zamanda gelişen durumlara hızla yanıt verebilmelerine olanak tanıyan haritalama özelliklerini de destekliyor. 
 
Uzak alanlarda programlanan uçuşlar için otonom yerleştirme istasyonu: DJI dock, DJI M30 Serisi (Dock Sürümü) drone'larla tam otomatik, programlanmış uçuşlara olanak tanıyan otonom bir kalkış, iniş ve şarj istasyonu olan DJI Dock, uzaktan izlenebilen ve denetlenebilen otomatik görevlerin yerine getirilebilmesini sağlıyor. 
 
Kurulum sonrasında tamamen şarj edilmiş bir M30, 7 km yarıçap içinde FlightHub 2 ile programlanmış görevler aracılığıyla DJI Dock'tan uçuş görevine çıkabiliyor. Görevini tamamlayan drone, istasyona inerek yeniden şarj oluyor. Hızlı şarj ve pil soğutma sistemi sayesinde drone iniş yaptıktan yalnızca 25 dakika sonra tekrar havalanabiliyor. 
 
Ortama kolayca uyum sağlayabilen DJI Dock, hava durumundan bağımsız olarak gece ya da gündüz operasyonlara olanak tanıyor. İç bileşenleri IP67 ve kendisi IP55 sertifikasyonuna sahip ürün, suya ve toza karşı dayanıklılığıyla dikkat çekiyor. 
 
Harici 4G dongle sayesinde bağlanırlığı kolayca genişletilebiliyor ve herhangi bir elektrik kesintisi durumunda dahili batarya görevi devralıyor ve çalışmaya devam etmesini sağlıyor. 90 kg ağırlığındaki DJI Dock, 1 metrekarelik bir alana kolayca kurulabiliyor.  
 
Zenmuse H20N  
DJI, yeni M30 serisi ekosisteminin yanı sıra DJI M300 RTK drone için özel olarak tasarlanan Zenmuse H20N sensörünü de duyurdu. 
 
Zenmuse H20N, gece görüş kamerası, hibrit yakınlaştırma ve termal görüntüleme kamerası ve M300 RTK ile kullanılabilen lazer telemetriyi bir araya getirerek gece operasyonlarına devrim niteliğinde bir deneyim getiriyor. Ultra düşük ışıklarda dahi net görüntüler elde edilmesini sağlıyor. 
 
Arama ve kurtarma operasyoları ya da anında tanınma gerektiren acil durumlarda çıtayı yükseltiyor. 0,0001 lükse kadar düşük ışıklı ortamlarda maksimum sonuç veren gece görüşü, 20x hibrit optik yakınlaştırma, 640 x 512 çözünürlüğe sahip termal görüntüleme kamerası, 2x\8x optik zoom ve 1.200 metre menzilli lazer telemetre özelliklerini bir araya getiriyor. 
 
Yeni ürünler çok yakında Türkiye’de DJI’ın kurumsal kullanım alanında devrim yaratan yeni ürünleri Mayıs ayından itibaren Bilkom tarafından yetkili satıcılara dağıtılacak.
Tags

Top Post Ad

Below Post Ad